Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Özellikle bu yıl bazı bankanın duyurusunu yaptığı yüksek oranlı promosyon kampanyaları nedeniyle birçok tüketici bu kampanyaları yakından takip ediyor. Bunun sonucunda da bir çözüm platformu olan Şikayetvar’a maaş promosyonları hakkında çok sayıda şikayet iletildi. Öyle ki, milyonlarca çalışanın yakından izlediği maaş promosyonları hakkında platforma gelen şikayetlerde yüzde 287 oranında artış oldu.

Popüler çözüm platformu Şikayetvar, son dönemde bankaların maaş promosyonları ve para çekme limitlerine ilişkin önemli sayıda şikayetler almaya başladı. Öyle ki, platforma gelen maaş ve promosyon konulu şikayetlerde %287 artış izlenirken; para çekme limiti konusu ile ilgili şikayetlerde de %212 oranında artış yaşandı. İşte detaylar!

Promosyon Şikayetlerinde Büyük Artış

Kamu ve özel bankaların duyurmuş oldukları promosyon kampanyaları hakkındaki detayları inceleyen milyonlarca emekli ve çalışan, kendi bankalarına dair yaşamış oldukları olumsuzları Şikayetvar’a bildiriyor. Bir çözüm platformu olan, markalar ve tüketiciler arasında köprü görevi gören Şikayetvar, rekabetin iyiden iyiye artmış olduğu bu dönemde ağırlıklı olarak maaş promosyonlarını mercek altına aldı. 31 Mart 2022 ve 31 Mart 2023 tarihleri arasındaki verilere göre; promosyonlara ilişkin şikayetler bir önceki dönemle kıyaslandığında %287 artış yaşadı. Bu konuya dair geçtiğimiz yıl 808 olan şikayet sayısı şu anda 3 bin 133’e tırmandı. Kamu bankalarına dair şikayetlerde geçen dönem 293 şikayet ulaşırken bu sayı yeni dönemde %436’lık artışla 1.572’ye yükseldi. Özel bankalardaki şikayetler ise %486’lik artış ile 506’dan 2.966’ya çıktı.

Para Çekme Limiti de Şikayet Konusu

Yine hem özel hem de kamu bankalarına dair gelen şikayet konularından bir tanesi de para çekme limitine ilişkin. Bu konuda tüketicilerden gelen şikayetlerde tam olarak %212 oranında bir artış gerçekleşti. Dolayısıyla geçtiğimiz dönemde 763 olan şikayet sayısı bu dönemde 2 bin 384’e yükseldi. Diğer yandan bankalardan gelen kampanya mesajları konusunda da tüm bankalar genelinde %52 artış yaşandı. Bunun yanı sıra müşterilerin bankalara yönelik bir de POS cihazı şikayetleri bulunuyor. Bu kapsamda da bir önceki döneme oranla %46 artış yaşandı. Aynı şekilde sanal ortamda yapılan para transferi işlemleri ve tüketicinin işlemler sırasında yaşadığı sorunlarda da geçtiğimiz döneme kıyasla %44 artış söz konusu. Son olarak belirtilen dönemde tüm bankacılık sistemindeki şikayetlerin %22 oranında artarak 423 binden 518 bine çıktığını söylemek mümkün.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz