Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Zekası ile birçok kişiyi kendisine hayran bırakan Apple’ın kurucusu Steve Jobs, bugün bile hala daha popülerliğini yitirmemiş durumda. Öyle ki, Jobs’un imzalamış olduğu bir plaket açık arttırma ile satışa sunuldu. Arttırmanın başlangıç fiyatına ise bir araba alınabiliyor. Plakette ise 10 yıl boyunca Apple’da çalışan kişilerin isimleri ve Steve Jobs’un imzası yer alıyor.
2011 yılında hayata gözlerini kapatan Steve Jobs, hala daha sahip olduğunu ününü korumaya devam ediyor. Apple’ın kurucularından olan Steve Jobs’a ait dönem dönem bazı açık arttırmaların olduğunu ve buralarda oldukça astronomik rakamların gözden çıkartıldığını hepimiz biliyoruz. Bu kez de yine bir açık arttırmada Jobs’un imzasının da yer aldığı bir plaket satışa çıkartıldı. Plaket için verilen başlangıç fiyatı ise 95 bin dolar. İşte detaylar!

Steve Jobs İmzalı Plaket Satışta

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple’ın kurucularından Steve Jobs, halen daha bir deha olarak anılmaya devam ediyor. 2011 yılında hayatını kaybetmesinden bu yana, yaşarken olduğu gibi öldükten sonra da kullandığı her şey paraya çevrilmeye devam ediyor. Kullandığı ya da ürettiği bir çok ürünü açık arttırma ile satışa sunulan Jobs’un daha geçtiğimiz aylarda imzasının bulunduğu Apple – 1 prototipi 442 bin dolara satılmıştı. Bugün de yine açık artırma ile Steve Jobs’un imzasının yer aldığı bir plaket satışa sunuldu. Plakette Steve Jobs’un imzasının yanı sıra 10 yıl boyunca şirkette çalışanların isimleri de yer alıyor.

Bir de Mektup Var

1.800.000 TL’ye satışa sunulan plaket, Steve Jobs tarafından 25 yıl boyunca Apple’da yönetici olarak çalışmış olan Suzanne Lindbergh’e verilmişti. 2000 yılında verilen imzalı plaketin üzerinde ayrıca 10 yıllık süre zarfında kesintisiz olarak Apple’da çalışanların isimleri de yer alıyor. Ayrıca, plaketin içinde Steve Jobs’un DNA’sının bulunduğu bir mektup ta yer alıyor. Söz konusu plaket, Steve Jobs’un çalışanlarına verdiği az sayıda “elle imzalanmış” ödülden birisi. Bu plaketin ardından ise şirkette “kaşe imza” dönemine geçilmişti. Dolayısıyla imzanın bizzat Steve Jobs tarafından atılmış olması bu yönden de büyük bir önem ve anlam içeriyor. Moments in Time isimli şirket tarafından açık arttırma usulüyle satışa çıkan plaketin başlangıç fiyatıysa tam 95.000 dolar(1.806.000 TL).

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz