Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

NASA’nın evrende yaşamın izlerini araştırma ekibine, Arizona Üniversitesi’nde Doçent olan Türk bilim insanı Betül Kaçar dahil edildi.

Evreni keşfetmek için yapılan araştırmaları genişletme fikrinde olan NASA, evrendeki yaşam izlerini araştıracak yeni bir ekip kuruyor. Dünyanın birçok yerinden araştırmacıların dahil olduğu bu ekibe bir Türk bilim insanı dahil oldu. Astrobiyoloji alanında çalışmalar yapan ve Arizona Üniversitesi’nde Doçent unvanına sahip olan Betül Kaçar, NASA’nın yeni araştırma ekibine dahil edildi.  

Betül Kaçar bu gurur ve mutluluk verici haberi Twitter üzerinden paylaştı: 

 Betül Kaçar’ın paylaştığı güzel haber sonrasında, gelen güzel tepkiler Kaçar, teşekkür etti: 

Betül Kaçar kimdir? 

Marmara Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olduktan sonra Betül Kaçar, Howard Hughes Medical Institute’a başvurdu ve burada ‘’Biyomoleküler Kimya’’ doktorasını tamamladı. 2012 yılında ise Harvard Üniversitesi’nde Organizma ve Evrimsel Biyoloji Departmanı’nda görev aldı. 2017 yılında ise Arizona Üniversitesine geçiş yapan Kaçar, Moleküler ve Hücre Biyolojisi ve Astronomi alanında Doçentlik yaptı. Ayrıca Betül Kaçar’ın Tokyo Teknoloji Enstitüsü Earth-Life Science Institute’ta Doçent unvanı bulunuyor.

Betül Kaçar’a başarıların devamını dileriz.