Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Faturalarda bir anormallik fark eden ya da hattına tanımlanmış internet vb. hakların daha çabuk tükendiğini düşünen müşteriler, kullanım detaylarını görmek isteyebilir. Bu bağlamda, Türk Telekom aboneleri de faturalarını ve kullanım detaylarını ayrıntılı olarak inceleme hakkına sahiptir. Türk Telekom fatura döküm işlemleri için internet üzerinden başvuru yapmak en kolay yoldur. 

Türkiye’nin en çok tercih edilen internet ve telefon operatörlerinden biri olan Türk Telekom, kullanım detaylarıyla ilgili bilgi almak isteyen abonelerine çeşitli kanallar üzerinden destek sunuyor. Aboneler, Türk Telekom fatura döküm işlemleri için Türk Telekom ofis ya da mağazalarına, müşteri hizmetlerine veya resmi internet sitesine başvurabilir. Bu yazıda fatura detaylarını görmek isteyen Türk Telekom kullanıcılarının bu kanalları nasıl kullanması gerektiğini anlattık.

Türk Telekom Doküman Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

“Türk Telekom dokümanı nasıl çıkarılır” diye soran Türk Telekom abonelerinin hatları ile ilgili ayrıntılı fatura dökümüne ulaşması için üç temel yol var. Sizin için Türk Telekom doküman inceleme yollarını kısaca anlatmaya çalıştık.

Türk Telekom Dokümanı Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Türk Telekom abonelerinin ayrıntılı fatura dökümü dokümanı çıkarmak için başvurabilecekleri ilk kanal Türk Telekom müşteri hizmetleridir. Ayrıntılı fatura dokümanı talebinizi iletmek için şu adımları izleyin:

 • 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak mobil, sabit internet, ev telefonu ve Tivibu hizmetlerinden size uygun olanı seçin.
 • 10 haneli hizmet numaranızı, T.C. kimlik numaranızı ya da internet için başvuruyorsanız internet hizmetinizi sağlayan telefon numaranızı tuşlayın.
 • Müşteri temsilcisine ayrıntılı fatura dökümü talep ettiğinizi iletin. Türk Telekom dokümanı isteğinize göre e-posta adresinize e-mail olarak ya da ev adresinize posta yolu ile gönderilecektir.

Ayrıca düzenli olarak ayrıntılı fatura almak istiyorsanız düzenli ayrıntılı fatura talimatı da verebilirsiniz. Söz konusu faturaların basılı olarak adresinize gönderilmesi halinde (vergiler ile beraber) 1.99 TL ücret ödemeniz gerekir. E-fatura ise hem ücretsizdir hem de çevre dostudur.

Türk Telekom Dokümanı Türk Telekom Ofisleri Aracılığıyla Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom abonelerinin ayrıntılı fatura dökümü talep etmek için kullanacakları diğer yollardan birisi de Türk Telekom ofislerine ya da bayilerine gitmektir. Yanınızda T.C. kimlik kartınızı götürmeniz yeterlidir, şubedeki yetkiliye abonelik türünüze göre Türk Telekom arama dökümü ya da internet kullanımı detaylarını öğrenmek istediğinizi iletebilirsiniz. Aynı şekilde, ayrıntılı fatura dökümü ve kullanım detayı e-fatura olarak ya da basılı olarak tarafınıza iletilecektir. Türk Telekom mağazalarında sosyal mesafe kurallarına uyarak ve maske takarak hareket etmeyi ihmal etmeyin.

Türk Telekom Dokümanı Türk Telekom Online İşlemler Aracılığıyla Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom ayrıntılı döküm işlemleri için en çok tercih edilen ve en basit yöntem budur. Müşterilere kolaylık sağlamak ve işlemleri hızlı yürütebilmek için bu hizmet Mobil Online İşlemler, İnternet Online İşlemler ve Ev Telefonu Online İşlemler olmak üzere üç kategori halindedir. Abonelik türünüze göre bu kategorilerden size uygun olanı seçerek ayrıntılı döküm talebinizi iletebilirsiniz.

1. Mobil Online İşlemler Nasıl Kullanılır?

Mobil Online İşlemler hizmeti sayesinde mobil hattınızın faturasını ödeyebilir, diğer Türk Telekom mobil hatlarına TL yükleyebilir, tarifenizi ve paket kullanımını sorgulayabilir, geçmiş döneme ait e-faturalarınızı inceleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak Türk Telekom arama dökümü inceleme işlemi de yapabilirsiniz. Mobil hattınızla ilgili kullanım detaylarınıza ve ayrıntılı fatura dökümüne ulaşmak için şu adımları takip edin:

 • Aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak Mobil Online İşlemler hizmet sayfasını açın.

 

 • “Bireysel Müşteri Girişi” sekmesindeki “Mobil” giriş seçeneğine yönlendirileceksiniz. “GSM No” kısmına başında 0 olmadan mobil hat numaranızı girin. Şifre edinmek için de 9520’ye “ŞİFRE” yazıp SMS ile giriş şifrenizi alın.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden arama dökümünüzü, e-faturanızı ve geçmiş faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz PDF olarak indirip çıktısını alabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Online İşlemler girişi için TIKLAYINIZ!

2. İnternet Online İşlemler Nasıl Kullanılır?

İnternet Online İşlemler hizmet menüsü sayesinde tarifenizi değiştirebilir, faturanızı ödeyebilir, kotayı ve kullanımınızı sorgulayabilir, Tivibu ile TV işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom ayrıntılı fatura ve kullanım detaylarını öğrenmek için ise şu adımları izleyin:

 • Aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak İnternet Online İşlemler sayfasını açın.

 • Bu kez “İnternet/Ev Telefonu” sekmesine gelerek giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girdikten sonra “Şifre Gönder” yazısına basın. Telefonunuza gelen şifreyi yazdıktan sonra sisteme giriş yapın.
 • Açılan sayfada sol tarafta bulunan hizmet menüsünden “Fatura İşlemleri”ni ve ardından “Fatura Görüntüleme”yi seçin. İstediğiniz faturaları görüntüledikten sonra PDF olarak kaydedip çıktısını alabilirsiniz.
 • Aynı menüde bulunan “Kullanım Detayları” kısmını seçerseniz internet hattınıza ait data kullanımını ya da Tivibu kullanım detaylarını fatura tarihlerini de seçerek inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Online İşlemler girişi için TIKLAYINIZ!

3. Ev Telefonu Online İşlemler Nasıl Kullanılır?

Ev Telefonu Online İşlemler sayesinde fatura sorgulama ve ayrıntılı Türk Telekom arama dökümü işlemlerinizi gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

 • Aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak Ev Telefonu Online İşlemler sayfasını açın.

 

 • “İnternet/Ev Telefonu” girişini seçin ve üst kısımda anlatılan giriş işlemlerini uygulayın.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “Fatura İşlemleri”nden geçmiş dönem faturalarınızı ve kullanım detaylarınızı dakika bazında öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Ev Telefonu Online İşlemler girişi için TIKLAYINIZ!

İlginizi Çekebilir:

Türk Telekom Abonelik İptal ve Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

5 YORUMLAR

 1. adıma kayıtlı bulunan 5437607192 nolu mobil telefon kullanıcısıyım. Otomatik ödeme talimatı verdiğim faturalı hattımın ayrıntılı dökümanı gösteren faturanın her ay mail adresime gönderilmesini rica ederim

 2. Merhabalar internet dökümünde girilen siteleri görebilir miyim?
  Site sahibi veya bu konu hakkında kesin bilgisi olan varsa yazabilir mi ?
  Teşekkürler ederim iyi günler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz