Türk Telekom Abonelik İptal ve Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Telekom, müşterilerine sunduğu avantajlar sayesinde Türkiye’nin en çok tercih edilen internet hizmeti sağlayıcılarından biridir. Ancak sorun yaşayan ve başka alternatiflere yönelmek isteyen müşteriler Türk Telekom abonelik iptal yöntemlerini öğrenmek istiyor. Aboneliği iptal ettirmek Türk Telekom abonelik işlemleri gibi şahsen ya da faks ile yapılabiliyor.

Türk Telekom abonelik iptal işlemleri için talebinizi Türk Telekom şubelerine iletmeniz gerekiyor. Taşınma gibi sebeplerle aboneliğinizi iptal ettirecekseniz Türk Telekom abonelik taşıma ya da Türk Telekom abonelik dondurma gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Bu yazıda, bahsettiğimiz seçenekleri teker teker inceledik.

Türk Telekom Abonelik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Abonelik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Aboneliğinizi sorgulamanın en kolay yolu e-Devlet’tir. Sorgulama için şu adımları izleyin:

  • Aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak “TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” sayfasına girin.

TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama e-devlet

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” deyin ve sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri girin.
  • Sisteme girdikten sonra aboneliğiniz ile ilgili tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

TTNET abonelik sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Abonelik İptal İşlemleri Nelerdir?

Türk Telekom abonelik iptal işlemleri için müşterilerin şahsen herhangi bir Türk Telekom şubesine gitmeleri ya da istenen belgeleri şubeye yazılı olarak iletmeleri gerekir. Müşteriler şahsen gidemiyorsa vekaletnameyle yetkilendirdikleri kişiler iptal işlemlerini gerçekleştirebilir.

Türk Telekom Evde İnternet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom evde internet kullanıcıları, fesih işlemlerini Türk Telekom mağazalarına şahsen giderek ya da faks çekerek başlatabilir. Türk Telekom ofislerine T.C. kimlik kartınızla beraber gitmeniz yeterlidir. Yanınızda Türk Telekom abonelik evrakları götürmenize gerek yoktur.

Faks aracılığıyla iptal için güncel iletişim bilgilerinizi ve abonelik bilgilerinizi yazdığınız imzalı bir dilekçe ile T.C. kimlik kartınızın bir kopyasını 0312 306 07 16 numaralı faksa gönderin.

İptal talebinizi ilettikten sonra Türk Telekom, detaylar ve varsa cayma bedeliyle ilgili sizinle iletişime geçecektir. Bu nedenle güncel iletişim bilgilerinizi doğru olarak şirkete iletmeniz çok önemlidir.

İptal talebiniz sonrasındaki 7 iş günü içinde aboneliğiniz feshedilir ve bilgilendirme yapılır. Aboneliğinizin iptali sonrasında Türk Telekom’a ait modem, kart vb. ekipmanları Türk Telekom şubelerine en kısa zamanda iletmelisiniz, aksi halde ceza kesilir. Kullandığınız hatta ait son faturayı ve varsa taahhüt cayma bedelini ödemeyi unutmayın, aksi halde faiz binecektir ve size bir ihtarname yollanacaktır.

Türk Telekom Kurumsal Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’un kurumsal müşterileri abonelik iptal taleplerini Türk Telekom ofislerine şahsen giderek iletebilir. Kurumsal abonelik sahibinin yetkili olduğunu gösterir belgeyle beraber şubeye gitmesi yeterlidir. Abonelik sahibi bizzat gidemiyorsa yetkilendirdiği kişi vekaletnameyle beraber şubeye gitmelidir, aksi halde işlem başlatılamaz.

Kurumsal müşterilerin faks yoluyla aboneliklerini feshetmeleri için abonelik bilgilerinin ve güncel iletişim bilgilerinin yer aldığı imzalı bir dilekçeyi, yetkili kişinin kimlik fotokopisi fotokopisi, yetkili olduğunu gösteren belge ve imza sirküleri ile beraber 0312 306 07 16 numarasına göndermesi gerekir. Eğer yetkili kişi abonelik sahibinin vekaletname ile yetkilendirdiği biriyse belgelere vekaletnamenin bir kopyası da eklenmelidir.

7 iş günü içinde gerçekleştirilen abonelik fesih işleminin gerçekleştiği ve varsa taahhüt ile ödemeniz gereken fatura bedelleri tarafınıza iletilir. Türk Telekom’a ait donanımlar kullanıyorsanız o cihazları da Türk Telekom şubelerine en kısa sürede teslim etmelisiniz.

Türk Telekom Abonelik Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Geçici süreliğine ikamet ettikleri adreslerden ayrılan müşteriler abonelik iptali yerine Türk Telekom abonelik dondurma işlemini tercih edebilir. Abonelik dondurma işleminden bir yıl boyunca 2 kez faydalanabilirsiniz, aboneliğinizi dondurduğunuz toplam gün sayısı ise 180 günü geçmemelidir. Abonelik dondurma işlemi (tüm vergiler dahil) 42 TL’dir, bu bedel faturalarınıza 6 ay taksitle ayda 7 TL olarak yansıtılır. Hattın açılma zamanı aboneler tarafından belirlenir, toplam süre 180 günü aşmamışsa ve yeni tarih bir sonraki yıla sarkmıyorsa hattınızın açılma tarihini değiştirebilirsiniz. Belirlenen tarih geldiğinde hat otomatik olarak açılır.

Bireysel Müşteriler Nasıl Abonelik Dondurur?

Abonenin bizzat Türk Telekom ofislerine başvurması gerekir, T.C. kimlik kartınızı götürmeniz yeterlidir. Diğer yol da 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak abonelik dondurma talebinizi iletmektir. Aynı şekilde hattınızın açılma tarihini değiştirmek istediğinizde Türk Telekom ofislerine gitmeniz ya da müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Ancak Süreli İnternet, HEPNET ve HAZIRNET aboneleri bu imkandan yararlanamaz.

Kurumsal Müşteriler Nasıl Abonelik Dondurur?

Aboneler bizzat Türk Telekom ofislerine gitmeli ya da 444 5 444 numaralı müşteri hizmetlerine taleplerini iletmelidir. Ancak Metro Ethernet kullanıcıları aboneliklerini donduramazlar.

Türk Telekom Abonelik Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde internet müşterileri Türk Telekom abonelik taşıma işlemleri için en yakın Türk Telekom ofisine yanlarında T.C. kimlik kartı ile gitmelidir. Başvuru sırasında belirleyeceğiniz nakil tarihinde aboneliğiniz taşınacaktır. Ayrıca ev telefonu naklini gerçekleştiren ADSL ve HİPERNET müşterileri 444 1 444’ü arayarak da bu talebi iletebilir. Nakil bedeli 42 TL’dir, nakil sonrası kesilen ilk faturaya yansıtılır.

Kurumsal müşteriler Türk Telekom Müdürlüğü’ne veya TTNET bayilerine T.C. kimlik kartı veya vekaletnameyle giderek nakil talebini iletebilir. Diğer yol da 444 5 444’ü aramaktır.

İşte İnternet nakil formu için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Abonelik Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abonelik aktarma işlemi için yanınızda hattınızı devralmak isteyen kişiyle birlikte herhangi bir Türk Telekom ofisine gidip talebinizi iletmeniz yeterlidir. İnternetiniz bir sabit telefona bağlıysa o telefonu da devretmeniz gerekir. Devir bedeli 42 TL’dir.

Kurumsal müşteriler ise hattı devralmak isteyen kişiyle beraber Türk Telekom ofislerine ya da TTNET bayilerine gitmelidir. Devir bedeli yine 42 TL’dir.

İlginizi Çekebilir:

Turkcell Superonline ve Türk Telekom internet hızını artırıyor

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom’da Gizli Numara Engelleme

Türk Telekom kullanıcıları haberleri olmadan SMS servislerine abone yapılıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayın.

9 YORUMLAR

  1. Ttnet resmen halkı soyuyor devletin buna el atması lazım göz gör göre milleti soyuyor bu soygunculuğa izin verilmemeli adamlar milleti soymak için telefonda evet dedirtip siz onayladınız deyip kapatmak isteyene interneti kapattırmıyor sonrada millet hiç kullanmadığı internet parasını ödetiyorlar böyle şerefsizlik adilik haysizyetsizlik olmaz ben kullanmadığım internete neden para veriyim hem kapattırmak istiyorum mecburmuyum kullanmaya böyle adalet olmaz

  2. Evet kardeşim türk telekom adı altında ama türklükle alakalı olmayan şerefsiz haysiyetsiz soyguncu bir firma internetimi telefonda arayarak iptal etmek istedim ama bana dedilerki tahütünüz var kapatamazsınız evime taşıdım interneti tahütün bitmesini bekledim her ay 103 tl verdim tahütüm bitti telefonla aradım dedimki tahütüm bitti kapatın telefondaki şerefsiz tamam dedi işlemleri başlattı evime geldiler hattı kapattılar üstünden 4ay geçti bana mail attılar borcunuz 1000 küsür lira diye her aya 270 bir 190 bir kafasına göre bana borç çıkarttılar üzerine telefonla aradım telefondaki bayan bana telefonla iptal olmujyor dedi ıslak imza için gelmeniz gerekiyor dedi neden baştan söylenmiyorda sonradan çıkartıyorlar veya borcu buraya kadar bildirmiyorlar böyle adi bir firma varmıdır insanların kanını emmekten başka bir halta yaramıyorlar bari başındaki türk ü kaldırıp soyguncu ve adi bir firma yazabilirler tüm yetkililer bunu bilsin haram zıkkım olsun çoluklarından çocujklarından çıksın benim evimin rıskını yiyer her bir çalışanından haksız yere bu durumu bilipte ses çıkarmayan personelden üst makamlardan ….😡😡😡😡😡

  3. Bu turktelekomu nasıl iptal edebilirim veya nereye şikayet edebilirim internet bağlantı sı devamlı gidip geliyo ilgilenen yok.Allah belasını versin nasıl bir kurumsal.

  4. Bende türktelekom mağduruyum.nakil başvurusu yaptım.tam iki ay geçti,hat açıldı diyor ama ben kullanamıyorum.ama fatura geliyor.martta abonelik sözleşmesi bitiyor, nasıl iptal edebilirim , Kara kara düşünmeye başladım.

  5. Bi ev hattı aldim almaz olaydim bu nasil bir soygundur yillardir iptal edemedim iptal etmek istiyorum bana dondurduk diyorlar kapatmak ne anlamiyorlar gercekten soyguncular

  6. Tahadüt bitti abonelik iptali için müüşteri hizmetleri ile görüştüm bana enyakın türktelekom bayisine gidip iptal dilekçesi doldurup ıslak imza ile fax aracılığıyla bize önderin dediler iki defa gönderim ama bi çözüm olmadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz