turkcell-yenilenmis-telefon-teknosafari

Müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmet çeşitliliğini her gün artıran Turkcell, lisanslı yenileme merkezi tarafından yenilenen ikinci el cihazları, mağaza ve online kanallar üzerinden satmaya başladı. Turkcell’in devam eden ‘Eskisini Getir Yenisini Götür’ kampanyası ile de cihaz değiştirmek isteyen müşteriler, hem avantajlı hem de indirimli tekliflerden faydalanabiliyor.

Turkcell, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile yenilenmiş akıllı telefon almak isteyen veya ikinci el cihazını satmak isteyenler için güvenli alışveriş imkanı sunuyor. TSE standartlarına uygun ve Ticaret Bakanlığı onayı ile lisanslanmış yenileme merkezlerinde yenilenen ikinci el cihazlar, artık Turkcell mağazalarında da satılacak.

Bununla birlikte müşteriler, eski cihazlarını getirerek, satın alacakları yeni cihazlarda indirim olarak ‘Eskisini Getir Yenisini Götür’ kampanyasından yararlanabilecek.

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, son dönemlerde ikinci el cihazlarında alım satım oranının artış eğiliminde olduğunu ifade etti. Bununla birlikte yenilenmiş cihaz tercih eden veya eski cihazının satışını gerçekleştirmek isteyen herkese yasal ve güvenli bir alışveriş sunulduğunu belirtti.

turkcell-kadri-ozdal-teknosafari

Özdal, ikinci el cep telefonlarının satın alınıp yenilenmesinin artık yönetmelikler çerçevesinde ve Turkcell güvenesi ile yapılmaya başladığını belirtti. Sözlerine;

“Eski cihazların yönetmeliklere uygun şekilde gerekli parçalarla yenilenmesi ve içlerindeki kişisel verilerin güvenle silinmesi gibi konularda en iyi hizmeti veriyoruz. Şu an elimizde resmi bir veri olmasa da cep telefonlarında ikinci el satışlarının Türkiye’de büyük bir pazara sahip olduğu biliniyor. Güvenli bir alışveriş ortamının sağlanmasıyla birlikte ikinci el mobil cihaz pazarının düzene gireceğini, buradaki ticaretin de Turkcell gibi güvenilir kanallara kayacağını öngörüyoruz.

Bu noktada herhangi bir yetkinliği bulunmayan satıcılara alternatif olarak kalite ve veri güvenliğini sağlayıp, bu alışverişten uzak duran müşterilerimize de seçenek sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca fiyatların yükseldiği teknoloji ürünlerine de seçenek getirerek, cihazların hem daha uygun rakamlar hem de taksit avantajı sayesinde ithalatta azaltıcı etki oluşturacağına inanıyoruz. Turkcell olarak bu alandaki ithalat rakamlarını da aşağı çekerek ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Yasa dışı cihaz ticaretini durdurma yolunda da güçlü bir adım olan yenilenmiş ikinci el cihazların satışının yaygınlaşması sayesinde, güncel ürünler tüm kullanıcılar için daha erişilebilir hale gelirken, kayıt dışı cep telefonu satışında devletin vergi kaybını da azaltmaya destek oluyoruz” şeklinde devam etti.

İlginizi Çekebilir:

Muhteşem Cuma döneminde harcamalar 13 kat arttı

Apple, yıllık Apple Müzik Ödülleri kazananlarını açıkladı

Amazon Prime Video Aralık 2021 takvimi belli oldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz