Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Blockchain Türkiye Platformu ile İstanbul Üniversitesi ve Atez işbirliğiyle Türkiye’nin bir devlet üniversitesinde ilk Blockchain Laboratuvarı kuruldu

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde, Blockchain Türkiye Platformu, İstanbul Üniversitesi ve Atez işbirliğiyle Türkiye’nin devlet üniversitesi özelindeki ilk Blockchain Laboratuvarı hayata geçirildi. Dezavantajlı gruplar ve gençler için blockchain tabanlı teknoloji eğitimlerinin verilmesi planlanan Blockchain Laboratuvarında, nitelikli iş gücüne doğrudan katkı sağlamak amacıyla İstanbul’daki gençler için farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenlenecek. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Blockchain Laboratuvarı bünyesinde sanayi, üniversite ve sivil toplum kuruluşu (STK) iş birliklerinin yapılması, araştırma- geliştirme faaliyetlerinde kamu yararı gözetilerek programlar düzenlenmesi hedefleniyor.

Hedef: Dezavantajlı gruplar-gençler için blockchain tabanlı teknoloji eğitimleri

TBV Genel Sekreteri Çağdaş Ergin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:Blockchain Türkiye Platformu’nun önemli misyonlarından biri tüm dünyada gelişmekte olan blockchain teknolojisinde faaliyet gösteren akademik ve kamu kurumlarını tespit etmek, bu paydaşlarla karşılıklı ilişkiler geliştirmek ve yenilikçi stratejiler belirlemek. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ile de aynı strateji doğrultusunda bir işbirliği gerçekleştirildi. Dezavantajlı gruplar-gençler için blockchain tabanlı teknoloji eğitimleri noktasında katkı sunmak; sanayi, üniversite ve STK işbirliği yapılarak araştırma geliştirme faaliyetlerinde kamu yararı gözetilerek programlar düzenlenmesi hedefleniyor.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz