Wall Street Journal’ın haberi doğrultusunda Netflix, 2023’ten itibaren binlerce kullanıcının film ve dizileri yayınlanmadan önce görmesini sağlayacak. Platform, bu sayede içeriklerini değiştirerek daha iyi hâle getirebilecek.

Dünyanın en popüler sinema ve dizi platformu Netflix’in bu yıl içinde ciddi sayıda abone kaybetmesi, iç açıcı bir yıl geçirmediğini gösteriyordu. Bu yüzden şirket, kullanıcıların deneyimini artırmak için farklı yollara başvuruyordu. Örneğin yakın zamanda çıkan bilgiler, platforma canlı spor yayınlarının gelebileceğini göstermişti.

Şimdi ise Netflix’in farklı bir hamle daha yaptığı ortaya çıktı. Wall Street Journal’ın aktardığına göre şirket, artık daha fazla kullanıcıyı ‘Netflix Ön İzleme Kulubü’ olarak çevirebileceğimiz ‘Netflix Preview Club’a dahil edecek. Bunun ne anlama geldiğini birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Netflix Film ve Dizileri Daha Yayınlanmadan İzlenebilecek

Yayınlanan habere göre Netflix, kulübün normalde 2000 civarı olan üye sayısını %400 artırarak on binlerce kişiye çıkaracak. Mayıs 2021’den beri var olduğu belirtilen gruba dahil olan kullanıcılar, platforma geri bildirim sağlayabilmek için dizi ve filmleri normalde çıkacakları tarihten daha erken izleyebilecek. Netflix’in yeni uygulamayı 2023 itibarıyla yürürlüğe sokması planlanıyor.

Kullanıcılar kulübe katıldıktan sonra, içerikleri erken izleyerek anketler yoluyla geri bildirim sağlayacak. Platform, bu şekilde dizi ve filmlerde abonelerin istekleri doğrultusunda değişiklik yapabilecek.

Örnek Olarak Don’t Look Up

Buna örnek olarak 2021 tarihli Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın başrolde yer aldığı Don’t Look Up filmini örnek verebiliriz. Netflix, önceden izleyenlerden gelen ve filmin aşırı ciddi olduğunu gösteren geri bildirimlerin ardından yapımı daha ‘komik’ hâle getirmişti. Don’t Look Up, daha sonra şirketin en çok izlenen ikinci filmi olmayı başarıp Oscar’a bile aday gösterilmişti.

Bu kulübe kimlerin katılabileceği, hangi ülkelerdeki abonelerden seçileceği hakkında ise henüz herhangi bir bilgi yok. Fakat programa dahil olduğunu iddia eden Reddit kullanıcılarına göre Ön İzleme Kulübü’ne yalnızca davetiye alan aboneler girebilecek. Aynı zamanda girişte kullanıcıların bir gizlilik sözleşmesi imzaladığı da söyleniyor. Konu hakkındaki detayları tarih yaklaştıkça görebileceğimizi söyleyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra Netflix’in çalışanlarının da içerikleri daha erken izlemesine imkân tanıdığını da belirtelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz