Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri kamuoyuna duyuruldu

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programının bu yılki kazananları belli oldu. Meta iş birliği ile 16’ncısı düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Programının bu yılki birincisi, son bir yılda yüzde 2 bin 124 büyüme gösteren meditasyon uygulaması Meditopia oldu. Meditopia’yı yüzde bin 821 büyüme gösteren dijital enerji yönetim platformu Smartpulse ve yüzde bin 690 büyüme oranına ulaşan dijital dönüşüm danışmanlık şirketi Mentor4B takip etti.

Deloitte’un 1995 yılından bu yana dünya çapında yürüttüğü Deloitte Teknoloji Fast 50 programının Türkiye ayağı, ülkemizin hızla büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla gerçekleştiriliyor. Şirketler son üç senelik net satış gelirlerindeki büyüme oranı dikkate alınarak listeleniyor. Programın kazananları ve diğer katılımcılar, bu yıl da pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen törende bir araya geldi.

50 milyon Euro’dan fazla geliri olanlara Big Stars Ödülü

Programda bu yıl da gelirleri 50 milyon Euro ve üzerinde olan teknoloji şirketlerine ‘Big Stars Ödülü’ verildi. Ödüle hak kazanan firmalar sırasıyla ASELSAN, İnnova Bilişim Çözümleri, Karel, Logo Yazılım ve Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri oldu. Kadının teknoloji sektöründeki istihdamını destekleyen firmalara verilen ‘Meta Teknolojide Kadın’ ödülünü yazılım firması Vispera alırken, topluma ve çevreye yarattığı etki ile en fazla öne çıkan teknoloji firmaları için bu yıl ilk kez verilen ‘Deloitte Etki Ödülü’nün sahibi ise Evreka oldu.

Deloitte Türkiye: Listeye giren şirketler yüzde 100’den fazla büyüdü

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Ekonomik büyümenin finansal dalgalanmalarla birlikte yaşandığı bir yılda, Türk teknoloji sektöründe bir kez daha üstün bir büyüme performansı görüyoruz. Bu yıl listeye giren her Türk şirketi, yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme performansı gösterdi. İyi fikirlerin, belirsizliğin arttığı dönemlerde bile başarılı olduğunun en açık göstergesi bu olsa gerek. Bundan beş yıl öncesine kadar sadece birkaç alt sektör kazananlar arasında karşımıza çıkardı. Bu yıl ise, daha önce tanık olmadığımız bir sektörel çeşitlilik var karşımızda. Dijital enerji platformlarından, sürdürülebilir gıda tedarikine, well-being’den oyun endüstrisine, fintechlerden donanım üreticilerine kadar listeye birçok başarılı firma girmeye hak kazandı” diye konuştu.

İlke Çarkçı Toptaş, Meta Türkiye Ülke Direktörü

Meta Türkiye Ülke Direktörü İlke Çarkçı Toptaş da şunları söyledi: “Bu kıymetli ortaklığımızda üçüncü yılımız ve Teknoloji Fast 50 ödül töreninin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Aynı zamanda ödüllerin arasında bizim için en anlamlı olan “Meta Woman in Tech” ödülünü de sahiplenmek ayrıca mutluluk verici. Teknolojide kadın istihdamının gelişmesi ve kadın girişimcilerinin desteklenmesi için verilen tüm emeklere yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2021’de en çok Meditopia büyüdü

Sıra Kurum Adı Büyüme oranı (%) Faaliyet Alanı
1 Meditopia 2124 Sağlık
2 Smartpulse 1821 Yazılım
3 Mentor4B 1690 Yazılım
4 Bites 786 Yazılım
5 TetraHGS 779 Yazılım
6 Fazla Gıda 769 Yazılım
7 Netsys 732 İletişim
8 Litum Technologies 585 Donanım
9 Deka Technology 565 Yazılım
10 Boni Global 518 Donanım

 

 Big Stars ödülünü beş firma kazandı

Sıra Kurum Adı Faaliyet Alanı
1 ASELSAN İletişim
2 İnnova Bilişim Çözümleri Yazılım
3 Karel İletişim
4 Logo Yazılım Yazılım
5 Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Çevre teknolojisi

 

Meta Teknolojide Kadın ödülünü Vispera kazandı 

Sıra Kurum Adı Faaliyet Alanı
1 Vispera Yazılım

 

Deloitte Etki Ödülü’ne Evreka layık görüldü

Sıra Kurum Adı Faaliyet Alanı
1 Evreka Yazılım

 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz