Hızlandırma programı PİLOT’a 10. dönemi için başvurular açılıyor

Türk Telekom iştiraki TT Ventures’ın hızlandırma programı PİLOT’un 10. dönem başvuruları başladı. 14 Şubat’ta başlayan başvurularda ekiplere, farklı seçeneklere göre 100 bin dolara kadar nakit desteği verilecek. Programa kabul edilen girişimlerden seçilenler ayrıca TT Ventures tarafından doğrudan yatırım alma ayrıcalığına sahip olacak. Başvurular, www.turktelekompilot.com.tr internet sitesinden kabul edilecek.

 Büyüme aşamasındaki girişimlere yatırım

Yeni programa ilişkin görüşlerini açıklayan TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan şunları söyledi: “Ülkemizin bu alandaki gücünü ve başarılarını global arenaya taşıma potansiyeline sahip ‘unicorn’larını ortaya çıkarma hedefiyle, Türkiye’nin ilk kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT ile 2013 yılından bu yana teknoloji girişimlerini destekliyoruz. Sektörün ilk kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures aracılığıyla da büyüme aşamasındaki girişimlere yatırım yaparak uzun vadeli iş hedeflerini hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz. PİLOT’un 10. döneminde programın yapısını da değiştirerek yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan TT Ventures ile güçlerini birleştirdik.” Öte yandan,Türk Telekom, TT Ventures ile desteklediği girişimlerin uluslararası boyutta ölçeklenmesi amacıyla program sonunda seçilen ekiplere ABD programına katılma hakkı sunacak.

Ekipler TT Ventures’un 100’e yakın mentoruyla görüşebilecek

 Program süresince ekipler TT Ventures’ın geniş yatırımcı ağına erişim imkânı bulmanın yanı sıra 100’e yakın mentorla birebir görüşebilecek. Ayrıca girişimler, Türk Telekom’un iş bağlantılarına da erişme fırsatı yakalayacaklar. Programa seçilen ekipler program süresince aldıkları mentorlukların yanı sıra alanında uzman kişilerin vereceği çeşitli eğitimlere katılarak girişimcilik alanında yetkinliklerini geliştirebilecekler. Türk Telekom ile iş birliği yapma ve TT Ventures’tan yatırım alma fırsatı yakalayacak ekipler ayrıca; ofis alanı, teknoloji altyapısı, mobil iletişim paketi ve tanıtım destekleri de alacaklar. Şehir dışından programa katılacak ekipler konaklama imkânından faydalanabilecek.

10. dönem başvuruları açılan PİLOT hızlandırma programından bugüne kadar 91 girişim mezun oldu, 5’i PİLOT mezunu olan 9 girişime TT Ventures ile yatırım yapıldı. Türk Telekom’un PİLOT kapsamında bugüne kadar girişimlere yaptığı toplam nakit desteği 10 milyon TL’yi aştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz