Oyunun bu sürümü dijital Deluxe Edition’da bulunan orijinal Famicom oyununu da içeriyor

Konami Digital Entertainment, Nintendo Direct’te yayımladığı sekansla geçtiğimiz yıl Steam üzerinden masaüstü bilgisayarlarda Erken Erişim’e açılan GetsuFumaDen: Undying Moon‘un bugün itibarıyla Nintendo Switch‘e çıktığını açıkladı. Şirket ayrıca oyunun Steam üzerinden satın alınabilen masaüstü sürümünün, 17 Şubat’ta yayımlanacak 1.0 güncellemesiyle Erken Erişimden çıkacağını paylaştı.

Oyundaki çarpışmalar, Japon dövüş sporlarına dayanıyor

Konami Digital Entertainment’ın bağımsız oyun stüdyosu GuruGuru ile geliştirdiği GetsuFumaDen: Undying Moon, roguevania (her oyunda farklılaşan prosedürel içerikli, roguelike adı verilen oyunlarla aksiyon ve keşfetme temelli oyunların kombinasyonu) türü 2D aksiyonu, geleneksel Japon sanatına dayanan karanlık fantastik bir evrenle birleştiriyor. Oyuncular yeraltı dünyasının Japon Ukiyo-e stiline uygun bir şekilde hayat bulan ve göz alıcı olduğu kadar ürkütücü de olan sahnelerinde gezinecek, farklı oynanış stillerine uygun bir dizi silah ve gereçte ustalık kazanmaya çalışarak ilerleyecek. Oyunda yer alan stratejik çarpışmalar, Japon dövüş sporlarının doğru zamanlama ve mesafeyi temel alan unsurlarına dayanıyor. Oyuncular korkutucu boss’lar ve sürekli değişen planlara karşı mücadele ederken üstesinden geldikleri her sorunun ardından daha da güçlenecek.

Getsufumaden oyunseverlerle buluştu

Oyuna gelen güncellemeler

GetsuFumaDen Erken Erişim döneminde Steam Topluluğu, resmi Twitter ve resmi Discord sunucusundan gelen geri bildirimler doğrultusunda birçok güncelleme aldı. Bu süreçte oyuna yeni aşamalar, karakterler, silahlar, boss’lar (ve daha fazlası) eklendi. Oyunun en güncel sürümü bugün itibarıyla yeni Nintendo Switch oyuncularının da beğenisine sunuluyor. Geliştiriciler önümüzdeki günlerde GetsuFumaDen’e yeni içerikler eklenmeye devam edeceklerinin altını çiziyor.

Erken Erişim sırasında oyuna gelen güncellemelerinin bazıları şöyle sıralamak mümkün:

  • Yeni bir oynanabilir karakter– Getsu Renge
  • Oyunu çok zor bulan oyuncular için Apprentice zorluk seviyesi
  • Yeni özellikler, ör. “Dismantle” ve ekipman derecesi yükseltme
  • Yeni bir aşama, Subspace Citadel
  • Subspace Citadel boss’u Daidarabotchi gibi yeni düşmanlar
  • Oyuncuların mağlup edilen düşmanlarını görmelerini sağlayan Hazineler Salonu
  • Yeni bir ana silah, Kamçı
  • Yeni bir Secret Art, ‘Weapon Rack Order’
  • Oyun dengelerini iyileştirme amaçlı çeşitli oyun düzenlemeleri, hata düzeltmeleri ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri

GetsuFumaDen sevenler, Switch üzerinden dijital sanat kitabı, orijinal mini soundtrack ve daha önce Batı’da piyasaya sürülmemiş orijinal Japon Getsu Fūma Den Famicom oyununun bir portunu içeren dijital Deluxe Edition’ı da satın alabilecekler.

Öte yandan, oyun dünya çapında 11 dili destekliyor:  İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca – İspanya, Portekizce, Portekizce – Brezilya, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Japonca ve Korece.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz