Dijital sanat temelli kreatif fikirleri girişime dönüştürmek isteyenler için tasarlanmış D-Art House’a başvurular başladı

Ülkemizde giderek gelişen yaratıcı endüstriler ve kültür endüstrileri yeni yaratıcı yeteneklere ve girişimcilere ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaca yanıt vermeyi amaçlayan D-Art House, adaylar arasından seçilecek 60 kişiye eğitim vererek alandaki bilgi birikimlerinin üst düzeye çıkarılmasında ve bu sayede kreatif endüstriler alanında üretmeyi planladıkları işlerde ileri seviyeye gelmelerinde katkı sağlayacak.

Katılımcılar eser ve fikirlerini sanal bir galeride potansiyel yatırımcılar ile buluşturma şansı yakalayacak. Gençlerin kültür endüstrileri alanında girişim yapmalarının teşvik edilmesinde rol oynayacak eğitim, adaylar arasından seçilen ve kreatif endüstriler alanında ürettikleri fikirleri hayata geçirecek katılımcıları oluşturulan sanal bir galeri aracılığı ile ulusal ve uluslararası sektör temsilcileri ile buluşturacak.

170 saatlik eğitim verilecek

D-Art House katılımcılara Dijital Sanatta Marka, Patent, Telif ve Satış Yöntemlerine (NFT) dair donanım kazandıracak. Sanal bir sergi ile sonlanacak 170 saatlik eğitim Temel Tasarım Prensipleri, Yapım Teknikleri, Reklam ve Yaratıcılık, Oyun Tasarımı ve Oyunlaştırma, Dijital Sanatta Marka/Patent/Telif, Dijital Sanat Üretim ve Satış Yöntemleri (NFT, Blockchain) modüllerinden meydana geliyor. D-Art House, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Gelecek Gençlerin” projesi kapsamında destekleniyor ve  tamamen ücretsiz.

Program 18-29 yaş arası tüm katılımcılar için uygun olup sanal sergide dikkat çekici eser veya fikir üretimi yapan 2 katılımcı Berlin International University’e giderek çalışmalarını uluslararası alanda pazarlamaya hak kazanacak.

Başvuru için https://aday.bau.edu.tr/darthouse adresi ziyaret edilebilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz