Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Dijital TikTok'un Çocuklar İçin Uygun Olan Versiyonu Zigazoo Yayınladı

TikTok’un Çocuklar İçin Uygun Olan Versiyonu Zigazoo Yayınladı

TikTok’un çocuklara yönelik platformu Zigazoo hem iOS hem de Android ekosistemi için yayınlandı.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle, okullar kapanmış ve çocuklar eğitimlerini uzaktan görmeye başlamıştı. Çocukların uzaktan eğitim modeline geçmesiyle birlikte dünyanın birçok yerinde akıllı cihaz kullanım oranı önemli bir derecede artış gösterdi. 

Zigazoo’nun kurucusu Zak Ringelstein de akıllı cihazların çocukları olumsuz etkilediğini birçok ebeveyn gibi düşünüyor. Karantina süreciyle birlikte artan teknolojik aletlerin kullanımının öğrenmeye etkisi olduğunu da dile getiriyor. Ringelstein hatta çocukların kendi tabiriyle dijital diyete girmesi gerektiğini düşünüyor. “Çocuklar için TikTok”u da biraz bu sebepten geliştirdiğini açıkladı. 

Çocuklar için TikTok

Zigazoo uygulaması, çocukların video temelli alıştırmalar yapmasına yarıyor. Bu video temelli alıştırmaları aynı zamanda yanıtlayabiliyor ve bu cevapları da arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama içerisinde karbonat kullanarak yapay volkan yapmak gibi içerikler bulunduruyor. Çocuklar için birçok faydalı ve eğlendirici içerik barındıran uygulamanın hedef kitlesi ise okul öncesi çağdan başlıyor ve ortaokul çağına kadar gidiyor. 

Uygulamanın kurucusu Ringelstein ayrıca, gizlilik ve çocukların güvenliğini koruyabilmek adına platformun önce ebeveynler tarafından kullanılmasını öneriyor. 

Uygulamayı kullanırken başka bir kullanıcının paylaşımlarını ve içeriklerini görebilmek için öncelikli olarak o kişiyi arkadaş olarak eklemeniz gerekiyor. Bu yöntemle de siber zorbalığın önüne geçilmesi planlanıyor. 

Platformun ilham kaynağı Susam Sokağı

blank

Ringelstein uygulamayı test ederken çocukların genelde daha uzun video oluşturmayı ancak daha kısa içerikler izlemeyi tercih ettiğini dile getiriyor. Söz konusu durumu fark eden kurucusu, uygulamanın buna göre optimize edildiğini dile getiriyor. Bunun dışında uygulamayı geliştirirken ise ilham kaynağının Susam Sokağı olduğunu aktarıyor. Ringelstein, eğlence ve eğitimin birlikte olduğu işlerin her zaman başarıyla sonuçlandığını belirtiyor. 

Sadece bir ay içinde Zigazoo 100.000 video indirme/yükleme trafiğine erişti. Ringelstein çocuklara yönelik bir TikTok platformu olan Zigazoo’nun alanında tek olduğunu belirtiyor. Görsel ve işitme materyallere dayanan öğrenme sisteminin çocuklar açısından da daha verimli olduğu dile getiriliyor. 

Çocukların güvenliği temel alarak geliştirilen uygulamada öğrenme ve eğlence fırsatı olduğunu dile getiren Zigazoo kurucusu çocuklar için önemli bir platform olduğunu söylüyor. Uygulama şu an için belirli bölgelerde kullanılabiliyor. Ancak Türkiye söz konusu bölgeler arasında yer almıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Alışveriş Platformu Facebook Shops’u Tanıttı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

Çocuklarınız için Eğitici Oyun Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘Observer: System Redux’ Oyununun Çıkış Tarihi Belirlendi

"Bloober Team" tarafından geliştirilen 'Observer: System Redux' oyununun çıkış tarihi belirlendi. Oyun, 10 Kasım 2020 tarihinde oyun-severlerin beğenisine sunulacak. "Bloober Team", 'Observer: System Redux' oyununun...

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ PC Açık Beta, 15 Ekim’de Başlıyor!

'Activision' oyun stüdyosu tarafından geliştirilen ve en son PlayStation 5 etkinliğinde Trabzon'un da yer aldığı bir oynanış videosu gösterilen 'Call of Duty: Black Ops...

ABD Yönetimi, TikTok ve Oracle Arasındaki Anlaşmaya Onay Verdi 

Donald Trump, ABD yönetiminin TikTok ve Oracle arasındaki anlaşmaya onay verdiğini açıkladı. Çin hükumetinin, ikili arasındaki anlaşmayı onaylayıp onaylamayacağı ise henüz bilinmiyor.   ABD Başkanı Donald Trump’ın; kullanıcı verilerini Çin hükumetine ilettikleri gerekçesiyle TikTok ve WeChat hakkında iki adet kararname...

James Dyson, Tarım ve Teknoloji Arasındaki İlişkinin Geleceği ile İlgili Konuştu 

Dyson’ın kurucusu James Dyson, tarım ve teknoloji alanları arasındaki ilişkinin geleceği ile ilgili The Times’a konuştu. Açıklamalarında çocukluğunun tarım alanlarına yakın bir bölgede geçtiğinin altını çizen Dyson, 2013 yılından bu...

Telefonların Eskimediği ilk Apple Event, CoD Trabzon, Amazon Prime Türkiye – DigiToll #33 Yayında!

Tekno Safari editörlerinin haftanın öne çıkan haberlerini ve dijital dünyada en çok konuşulan konuları derlediği DigiToll’ün 33. bölümü, “Tekno Safari” YouTube kanalında yayınlandı. Her Pazar izleyicisiyle buluşan teknoloji haber...