Çinli teknoloji devi Xiaomi gelecek yılın akıllı telefonlarında daha önce görmediğimiz bir şarj hızına ulaşmayı hedefliyor. İşte Detaylar!

Gelişen teknoloji, A’dan Z’ye hepimizin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Özellikle de tek bir dokunuşla dünyanın diğer ucuna bile ulaşmamızı sağlayan akıllı telefonlar, teknolojik cihazların gözdesi olarak öne çıkıyor.

Akıllı telefonlar hayatımızda bu denli yer kaplamaya başlayınca, firmalar ürünlerini geliştirmek için çalışmaları sürdürüyor. Bizim ihtiyaçlarımız arttıkça, firmalarda bu ihtiyaçlara cevap verecek ürünler tasarlıyor. Bu konuda son sürpriz Xiaomi’den geliyor; iddialara göre Xiaomi, 8 dakikada %100 şarj hızına sahip telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor.

Xiaomi Teknoloji Dünyasında Dengeleri Değiştirmeyi Planlıyor!

Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’nun popüler teknoloji bloggarlarından @DCS’e göre Xiaomi, amiral gemisinin sadece 67W olan hızlı şarj özelliğini daha da geliştirmemiş olmanın pişmanlığını yaşıyor. Bu nedenle firma, önümüzdeki yıl modellerinde 100W şarjı kullanmayı planlıyor. Çinli blogger’a göre firma, yeni atılımlar yaparak 200W hızlı şarjı da kullanıma sunabilir.

Bu yılın temmuz ayında @DCS yaptığı bir başka açıklamada, Xiaomi 13 serisinde 2K çözünürlük ve 120Hz ekran yenilenme hızına sahip kıvrımlı bir ekran kullanılacağını iddia etmişti. Xiaomi 13 serisinde çok kutuplu tek hücreli çözümler kullanılacağını da öne sürmüştü. Bu da yüksek hızlı şarjı mümkün kılan büyük bir batarya anlamına geliyor.

Sızan Bilgiler 200W Hızlı Şarjın Sinyallerini Veriyor!

Sızan bilgilere göre, geçtiğimiz ay Çin’in 3C sertifikasyonundan geçen Xiaomi ürünleri arasında, 210W, 20V-10,5A özelliklerine sahip bir şarj cihazı bulunuyor. Bu da blogger’ın iddialarını kısmen de olsa doğruluyor.

Çinli teknoloji devi, geçtiğimiz yıl paylaştığı bir videoda 200W destekli şarj aleti ile 4000 mAh pil kapasiteli Mi 11 Pro’yu 8 dakika gibi kısa bir sürede %100 şarj etmeyi başarmıştı. Görünen o ki cihazın gelişimi tamamlandı, şimdi de kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz