twitter circle
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter Circle, geçtiğimiz günlerde test edilmeye başlandı. Türkçe Twitter Çevresi olarak adlandırılan bu özellik ne işe yarıyor? Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde Twitter Çevresi test edilmeye başlandı. Twitter Circle yani Twitter Çevresi’ni Instagram’daki “Yakın Arkadaşlar” listesinin benzeri olarak düşünebilirsiniz. Çevrenize Tweet gönderirken, yalnızca Çevrenize ekledikleriniz Tweetlerinizi görebilir ve yanıtlayabilir.

Twitter, Twitter Çevresi hakkında her şeyi açıklayan yeni bir Yardım Merkezi sayfası yükledi. Bu yeni özellik, Twitter Toplulukları ile aynı değil ve korumalı bir hesaba sahip olmakla aynı şey de değil.

Şu anda yalnızca bir Twitter Çevreniz olabilir ve bir Çevredeki kişi sayısı 150 kullanıcı ile sınırlandırılmış durumda. Çevrenizdeki kullanıcıların tam listesini yalnızca siz görebilirsiniz ve bir Çevrede paylaşılan Tweetler Retweetlenemez. Çevre, belirli Tweetleri kimlerin görebileceğini kısıtlasa da bu onların içeriğinizin medyasını veya ekran görüntülerini yeniden paylaşmalarını engellemiyor.

Son olarak, bir Çevreye eklendiyseniz, kendinizi çıkartamazsınız. Twitter bu noktada çözüm olarak parçası olmak istemediğiniz konuşmaların sesini kapatmanızı öneriyor.

Twitter, bu özelliği yalnızca küresel olarak bazı kullanıcılarla test ediyor. Test grubunun bir parçası olup olmadığınızı görmek için Android, iOS uygulaması veya Twitter.com’da bir Tweet oluşturduğunuzda bir Çevre açılır penceresi oluşturma seçeneğini görmelisiniz. Herkes bir Çevrenin parçası olabilir, takip etmedikleriniz bile. Yalnızca Çevrenizdekiler, Çevrenizde yayınlandığında Tweetinizi görebilir, yanıtlayabilir ve yanıtları okuyabilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Dünyanın ilk 240Hz OLED laptop ekranı Razer Blade 15 ile geliyor

League of Legends Sezon Ortası Turnuvası (MSI) 2022 Rehberi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz