qualcomm wi fi 7 platformları tanıtıldı

Erişim noktaları ve yönlendiriciler için Qualcomm Wi-Fi 7 platformları tanıtıldı. Ancak yeni teknolojinin hemen hayatımızın parçası olması beklenmiyor.

Qualcomm, kurumsal erişim noktaları, birinci sınıf ev yönlendiricileri ve gelişmiş ağ sistemleri için bir dizi Wi-Fi yongası olan Wi-Fi 7 Networking Pro Serisini duyurdu. Yeni seri 33 Gbps’ye kadar dört bantlı ve daha kararlı bağlantı sunarken parazitlenmeyi de en aza indirgiyor.

Bu serinin dört platform parçası, 2.4GHz, 5Hz ve 6GHz spektrumlarından ziyade, çok daha geniş 320MHz bandını destekliyor.

2019 ve 2020’de yaygınlaşan Wi-Fi 6/6E’nin ortaya çıkışı daha dün gibi gelse de şirketler şimdiden IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından 802.11be olarak adlandırılan yeni nesil standartta söz sahibi olmak istiyorlar.

Kısaca yeni Qualcomm Wi-Fi 7 platformları, farklı kanal frekanslarında birden fazla radyo bağlantısını kullanmak için Multi-Link Operation (MLO) sunuyor. Ayrıca, çok sıkışık spektrum yuvalarını atan Adaptive Interface Puncturing (AIP) de mevcut.

Qualcomm tarafından tanıtılan tüm bu teknolojiler, stadyum gibi geniş mekanlarda daha da hızlı ve istikrarlı internet hızları sağlayacak. San Diego şirketinin Kablosuz Altyapı ve Ağdan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Nick Kucharewski, Wi-Fi 7 ve Wi-Fi 6’nın pazarlar “olgunlaştıkça ve geliştikçe” uzun süre bir arada var olabileceğini belirtiyor.

Qualcomm bir sonraki Wi-Fi standardının önünü açarken beklentiler, 2024’ten önce sertifikalandırılmayacağı, bu nedenle bu teknolojiler hayatımızın bir parçası olmadan önce biraz daha beklememiz gerekeceğini belirtmekte fayda var.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

League of Legends Sezon Ortası Turnuvası (MSI) 2022 Rehberi

Twitter Circle, Tweetlerin istenilen kişilerle paylaşılmasını sağlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz