Uber, sarı ve turkuaz taksilerin ardından Siyah Taksi ile lüks segmente hitap edecek

Uber, İstanbul’da Siyah Taksi ürününü açarak, hem yerli hem yabancı kullanıcılarına, Uber uygulamasından siyah taksilere ulaşım imkânı sağlıyor.Uber kullanıcıları 8 yolcu kapasiteli, aileler ve arkadaş grupları için daha geniş oturma alanına sahip, konforlu araçlarla hizmet veren siyah taksiler ile daha lüks yolculuklar yapabilecekler.

Ayrıca, Uber Siyah Taksi’ye katılmak isteyenlere özel hazırlanan araç alım programı ve araç finansman desteği sayesinde, araçlarını siyah taksiye çevirmek isteyen sarı taksiler için özel araç alım avantajları sunuluyor.

İstanbul’da Uber Siyah Taksi’nin hayata geçirilmesinden heyecan duyduklarını belirten Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı şu açıklamayı yaptı: “Uber Siyah Taksi hizmeti yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin düzenlemelerine göre faaliyet gösteren, ticari taksi plakası taşıyan ve siyah renk lüks taksi kategorisinde çalışan araçlar tarafından sunulacak. Fiyatlandırma da yine UKOME tarafından belirlenen Siyah Taksi taksimetre fiyat tarifesine göre yapılacak.”

Uber siyah taksi için Ford Custom Tourneo’yu kullanacak

Bugüne kadar İstanbul’da sarı ve turkuaz taksiler ile kullanıcılarına hizmet veren Uber, siyah taksilerin de sisteme dahil edilmesiyle artık İstanbullular’a daha lüks bir ürün seçeneği de sunmaya başlamış oldu. Böylece Uber uygulamasını kullanan İstanbullular artık siyah taksilere daha kolay erişim sağlayabilecek.

Uber ayrıca Siyah Taksi ürün lansmanı için özel bir araç alım programı ve finansman desteği işbirliği gerçekleştirdi. Söz konusu işbirliği çerçevesinde siyah taksiye geçmek isteyen sarı taksiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin siyah taksi için belirlediği koşullara uygun lüks Ford Custom Tourneo 2022 model araçlara, Uber’e özel indirimler ve Ford Finans’ın sunduğu ön ödemesiz finansman desteği sayesinde sahip olabilecekler.

Tarife belli oldu: Normal taksiden yüzde 40 daha yüksek

Siyah Taksi 21 Şubat itibarıyla sınırlı sayıda araç ile Uber uygulaması üzerinden ulaşıma açıldı. Uber, bu ürüne hem yerli hem yabancı kullanıcılarından yüksek talep beklediği için önümüzdeki dönemde uygulamaya kayıtlı Siyah Taksi sayısını artırmayı planlıyor.

Öte yandan, Uber Siyah Taksi’nin tarifesi de belli oldu. Bloomberght.com’de yayımlanan habere göre,  Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME) Uber Siyah Taksi’nin açılış ücretinin 11,90 TL olduğunu açıkladı. Kilometre başına ücret ise 7,65 TL olarak belirlendi. Bu tarifenin normal taksi tarifesinden yüzde 40 daha yüksek olduğunu not edelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz