Teknolojik Kamp Malzemeleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
6 dakika

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını nedeniyle birçok kişi, insansız tatil seçeneklerini değerlendirerek kamp tatiline yönelik yatırımlar yapıyor. Hal böyle olunca, kamp deneyimini daha konforlu hale getirebilecek ürünlerin neler olduğu da merak konusu oluyor. Tekno Safari editörleri, insansız tatil deneyiminizi güzelleştirebilecek teknolojik kamp malzemeleri ve ürünlerini sizler için derledi.  

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını nedeniyle birçok kişi, sosyal izolasyonu koruyarak yılın yorgunluğunu atabilmek için insansız tatil seçeneklerini değerlendiriyor. Bu durum, doğayla iç içe olmayı ve kalabalıklardan uzaklaşmayı mümkün kılan kamp tatiline yönelik talebin de artış göstermesine sebep oluyor. Diğer yandan; kamp tatili, hala pek çok kişi tarafından konforsuz bir seçenek olarak görülüyor. Fakat teknolojinin gelişme göstermesi, en konforsuz ortamların bile konforlu bir hale getirilebilmesini mümkün kılıyor. Hal böyle olunca, kamp deneyimini daha konforlu bir tatil macerası yapabilecek ürünlerin neler olduğu da merak konusu oluyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak, insansız tatil deneyiminizi güzelleştirebilecek teknolojik kamp malzemeleri ve ürünlerini sizler için derledik.  

İşte konforu artırmaya yardımcı teknolojik kamp ürünleri listesi! 

Teknolojik Kamp Ürünleri

Doğayla iç içe tatil konforunuzu artırmaya yardımcı teknolojik kamp ürünleri listesi!

1. Minipresso GR Portatif Espresso Makinesi 

Minipresso Espresso Makinesi

Minipresso GR Portatif Espresso Makinesi, “Ben kahvesiz ayılamam!” diyenlerin kamp macerasında imdadına koşuyor. Ürün; kompakt, hafif ve sağlam yapısıyla da kahve keyfinizi güzelleştiriyor. Yalnızca 360 gram ağırlığındaki cihaz, çantaya atıp kolayca taşınabiliyor. Elektriksiz çalışıyor olması da makineyi, şehirden uzak bir tatil için biçilmiş kaftan haline getiriyor. Bununla birlikte ürünün, herhangi bir filtre kahve ve yalnızca sıcak suyla çalışabiliyor olması da önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor. 

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

2. Baseus 30.000 mAh Powerbank 

Baseus Powerbank

Baseus tarafından üretilen 30.000 mAh gücündeki powerbank, toplumdan ve enerjiden uzak bir tatilde ciddi bir konfor sağlıyor. Elektrik kaynağından büyük oranda uzak kalınan kamp tatillerinde cihaz, 4.000 mAh bataryaya sahip bir telefonu yaklaşık 7-8 kez şarj edebiliyor. Ürün, ortalama bir telefon kullanımında kullanıcıların enerji ihtiyacını 10-15 gün aralığında sağlayabiliyor. Baseus 30.000 mAh gücündeki powerbank, standart bir şarj cihazına göre biraz daha ağır olsa da uzun bir kamp tatilinde karşıladığı enerji ihtiyacıyla bu dezavantajını da kabul edilebilir bir hale getiriyor. 15W güç çıkışı sağlayan cihazda, 2 adet USB çıkışı yer alıyor. Hızlı şarj desteği de sunan ürün, bünyesinde 1 Type-C, 1 Micro ve 1 IP girişi bulunduruyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

3. Bushnell Powersync SolarWrap Mini Güneş Enerjili Powerbank 

Powersync Güneş Enerjili Powerbank

Bushnell Powersync SolarWrap Mini Güneş Enerjili Powerbank, güneş enerjisiyle güç alabilmesi açısından ana enerji kaynağınızın tükendiği zor durumlarda hayat kurtarıcı bir ürün olabiliyor. 1000 mAh gücünde şarj kapasitesi bulunan ürün, yaklaşık 8-10 saat aralığında güneş altında tamamen şarj olabiliyor. Ortalama bir bataryayı yüzde 0’dan yüzde 25 seviyelerine kadar getirebilen cihaz, elektrik bağlantısıyla da şarj olup enerji desteği sağlayabiliyor.  

4. Square Kamp Duşu 

Kamp Duşu

Square kamp duşu, uzun süre duş alamadığı için kamp seyahatlerini tercih etmeyen kişilerin imdadına koşuyor. Ürünün, 20 litrelik su kapasitesi bulunuyor. Güneş enerjisi ile ısınabilen ürün; haznesindeki suyu 1-2 saatte 26 dereceye kadar, 2-3 saatte de 45 dereceye kadar ısıtabiliyor. Bu da kamp tatillerinde buz gibi suyla yıkanma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Square kamp duşunun, yüzeylere asmak için asma bölmesi de bulunuyor. Sebze-meyve yıkamak için de kullanılabilen ürün, su taşıma amacını da karşılayabiliyor. 20 litrelik haznesiyle uzun bir duş deneyimi sunmasa da Square kamp duşu, en azından üzerinizdeki tuzlu suyu atmanıza büyük oranda katkı sağlıyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

5. Micron Güneş Enerjili Solar Led Işıklı Kamp Feneri  

Güneş Panelli LED Fener

Micron Güneş Enerjili Solar Led Işıklı Kamp Feneri, sağladığı birçok fonksiyonla kamp seyahatlerinde kurtarıcı bir ürün haline gelebiliyor. Elektrik veya bulundurduğu solar panel sayesinde güneş enerjisiyle de şarj olabilen cihaz, elektriğin olmadığı ortamlarda aydınlatma için ideal çözümler sunuyor. Ürün, kutusundan 3 adet ampulle çıkıyor. 1 adet ampul ile 18-21 saat, 2 adet ampul ile 14-18 saat, 3 adet ampul ile ise 7-10 saat aydınlatma sağlayan cihaz, güneşte havanın bulutlu ya da açık olmasına bağlı olarak 10 ile 15 saat aralığında şarj oluyor. Kullanıcılar, ürünü fener olarak da kullanabiliyor. Cihaz ayrıca, elektrikli birçok aleti şarj etme işlevi görerek powerbank olarak da kullanılabiliyor. Şarj için sunduğu ara kablo seçenekleri biraz daha eski tip cihazlara uygun olan ürün, bulundurduğu USB çıkışı sayesinde kullanıcılara kişisel telefon kablolarıyla da şarj alternatifi sunuyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.  Trendyol diğer kamp ürünleri için tıklayın

6. Logitech Ultimate Ears Boom 2 

Logitech Ultimate Ears Boom 2

Logitech Ultimate Ears Boom 2 bluetooth hoparlör, suya dayanıklı yapısıyla tatillerde müzik dinleme deneyimi için oldukça iyi bir alternatif oluşturuyor. Ürün, şarj edildikten sonra 15 saat kullanım ömrü sunuyor. Ses kalitesi oldukça iyi olan cihazın; kendi fiyat bandının altında daha küçük, daha hafif ve daha uygun fiyatlı alternatifleri de bulunuyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

7. Honor MagicWatch 2 

Honor MagicWatch 2

Honor MagicWatch 2 akıllı saat, bluetooth teknolojisi ile telefonunuza bağlandıktan sonra kamp tatilinde oldukça iyi iş görebilecek bir asistan haline gelebiliyor. Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışabilen saat, 455 mAh gücündeki bataryasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 120 dakikada şarj olabilen ürün ayrıca, 14 güne kadar batarya ömrü de sunuyor. Bununla birlikte saatin, 50 metreye kadar su geçirmediği ifade ediliyor. Bisiklet, koşu, yürüyüş, tırmanış ve yüzme gibi pek çok egzersiz moduyla spor asistanlığı da yapan Honor MagicWatch 2; kullanıcıların sağlık takibini yaparak nabız, oksijen doygunluğu, uyku kalitesi, stres veya kalori gibi verileri de sunabiliyor. Ürünün barometre, pusula, fener, kronometre ya da hava durumu takibi amaçlarıyla kullanılabilmesi de doğayla iç içe bir tatil deneyimi için ürünü, biçilmiş kaftan haline getiriyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

8. SanDisk Extreme Taşınabilir SSD 250 GB 

SanDisk Taşınabilir SSD

SanDisk Extreme taşınabilir SSD, tatil deneyiminde bolca fotoğraf ve video çekerek harici depolama seçenekleri aracılığıyla bu verileri depolamak isteyen kullanıcıların beğenisini topluyor. Ürün, oldukça küçük ve hafif olması nedeniyle cepte bile taşınabilme imkanı sunuyor. Suya ve darbeye dayanıklı yapısı ise SSD’yi, kamp tatilleri için oldukça uygun bir hale getiriyor. Cihazın yüksek yazma hızı da enerjinin kısıtlı olduğu ortamlarda kullanıcıları memnun ediyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

9. JBL Endurance Dive Spor Kulaklık 

JBL Endurance Dive Spor Kulaklık

JBL Endurance Dive kablosuz spor kulaklık, kamp seyahatlerinde müzik deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Ürün, suya dayanıklı yapısıyla yüzerken su altı kullanımında da iyi bir alternatif oluşturuyor. Kulaklık, bluetooth aracılığıyla diğer cihazlara bağlanabiliyor ve 8 saate kadar pil ömrü sunuyor. Kablosuz ve kulağa tam oturan yapısıyla aktif yaşam etkinliklerinde de büyük kolaylık sağlayan ürün, internetsiz veya enerjisiz ortamlarda dahili depolama alanı sayesinde MP3 çalar olarak da kullanılabiliyor. Kulaklık ayrıca, 10 dakikalık şarj ile 1 saat kullanım ömrü vadediyor.

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

10. Kingcamp Ultra Hafif Katlanabilir Kamp Masası 

Kingcamp Katlanabilir Kamp Masası

Kingcamp kamp masası, yalnızca 950 gramlık ağırlığı ve katlanabilir yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ürün, katlandığı zaman çantaya atılarak kolayca taşınabilir hale geliyor. Ek ekipman gerektirmeden 30 saniye gibi kısa bir sürede kolayca kurulabilen masa, çadır içinde ve şezlong yanında kullanılabiliyor. Masa; çizilmeye, suya ve kötü hava koşullarına dayanıklı yapısıyla da kamp koşulları için konforlu bir alternatif sunuyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

11. Kingcamp Katlanır Kamp Sandalyesi 

Kingcamp Katlanır Kamp Sandalyesi

Kingcamp katlanır kamp sandalyesi, rahat ve dayanıklı çerçeve ve koltuk yapısına sahip olduğu için doğayla iç içe bir tatil deneyimine uygun bir ürün olma niteliği taşıyor. Ürün; 2.8 kilogramlık ağırlığı ve katlanabilir yapısıyla, kolayca bir mekandan başka bir mekana götürülebiliyor. 120 kilograma kadar ağırlık taşıyabilen sandalyenin kol bölgesinde, içeceklerin yerleştirilebileceği bir bölme de bulunuyor. Taşıma çantası ile birlikte gelen ürün, açıldığında saniyeler içerisinde oturmaya hazır hale getirilebiliyor.  

Ürünle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Salgın Zamanı Tatil Yapılır Mı? – Yeni Tekno Safari Podcast Yayında!

En Fazla Dolandırıcılık Şikayeti Tatil Ürün ve Hizmetleri Geri Ödemelerinde Oluyor

Temmuz Ayında Google Üzerinden En Çok Aranan Kelimeler “Güneş Kremi” ve “Uçak Bileti” Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz