Apple Katlanabilir iPhone

Mashable’ın haberine göre; Apple, iki farklı katlanabilir ekranlı ‘iPhone’ modeli üzerinde çalışıyor. Şirketin, ‘Foxconn’un Çin’de bulunan fabrikasında iki cihazın dayanıklılık testlerini gerçekleştirdiği ifade ediliyor.  

Uzun bir süredir Apple’ın, katlanabilir akıllı telefon furyasına katılmaya yönelik hamleler yaptığı iddia ediliyordu. ‘Mashable’ tarafından yayınlanan bir haber, söz konusu iddialara bir yenisini daha ekledi. Habere göre; Apple, iki ayrı katlanabilir ekranlı iPhone modeli üzerinde çalışmaya başladı. Şirketin, ‘Foxconn’un Çin’de bulunan fabrikasında iki cihazın da dayanıklılık testlerini gerçekleştirdiği ifade edildi. Test edilen cihazlardan birinin, ‘Samsung Galaxy Z Flip’e benzediği ve dikey olarak katlanabildiği belirtildi. Diğer cihazın ise birbirine menteşelerle bağlı çift ekrandan oluşan bir ‘iPhone’ modeli olduğu dile getirildi.  

Diğer yandan; ABD merkezli teknoloji devi, 2017 yılında katlanabilir akıllı telefon teknolojisine ilişkin bir patent almıştı. Söz konusu patent, şirketin bu furyaya katılacağını açıkça ilan etmesi olarak yorumlanmıştı. Bununla birlikte; 2018 yılında teknoloji basınının gündemine oturan bir haber, Apple’ın 2020 yılında katlanabilir bir ‘iPhone’ modelini piyasaya süreceğine işaret etmişti. Fakat pandemi koşullarının üretimi yavaşlatması ve 2020 yılında bu tip bir model tanıtılmaması, söz konusu iddialara yönelik güveni de azaltmıştı.  

Apple’ın, çift ekranlı bir ‘iPhone’ üzerinde çalıştığı da iddia edilmişti 

Çift Ekranlı iPhone

Benzer şekilde; akıllı telefon pazarına ilişkin haberleri önceden aktarmasıyla ünlü olan Jon ProsserApple’ın çift ekranlı bir ‘iPhone’ üzerinde çalıştığını da iddia etmişti. Apple da 2020’nin Aralık ayı sonlarında, bu tip bir telefon tasarımı için patent almıştı. Şirketin, test ettiği iki ‘iPhone’ modelinden hangisini geliştirmeye devam edeceği ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, ‘Vybe Together’ Uygulamasını Pandemi Kurallarını İhlal Ettiği Gerekçesiyle AppStore’dan Kaldırdı!

Apple, ‘AirPods Pro 2’ Kulaklıkları İki Ayrı Boyutta Piyasaya Sürebilir! 

Apple’ın, 2021 Yılında ‘Mini LED’ Ekranlı Bir iPad Pro Tanıtacağı İddia Edildi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz