Okuma Süresi
1 dakika

Uber Freight, Avrupa’da hizmet vermeye başlamasının ardından şimdi de Kanada’da hizmet vermeye başladı.

Uber, yük taşımacılığı yapan şoförler ve şirketlerin daha verimli çalışması adına bu yılın başlarında Avrupa’da faaliyet göstermeye başlayan Uber Freight’i şimdi de Kanada pazarına soktu. Uygulamanın başlaması ile birlikte ABD, 800 milyar dolarlık kamyon endüstrisine yatırımlarını arttırdı.

Uber Freight, UBS iOS ve Google Play indirme analizlerine göre; Ocak ayından Ağustos 2019’a tüm indirmelerin yüzde 19’unda yer alıyor. Ayrıca Uber Freight; CH Robinson, TQL, XPO ve JB Hunt gibi uzun süredir kullanılan taşımacılık uygulamalarının da önüne geçmiş durumda.

Uber Freight’in operasyon müdürü Bill Driegert konuyla alakalı; büyük uluslararası fırsatlar gördüklerini ve küresel olarak yük taşımacılığında ileri teknoloji lideri olarak faaliyet göstermeyi planladıklarını belirtti.

Uber Freight, şu anda Ontario ve Quebec’teki kamyonculara ve kamyon şirketleri için perakendecilere ve üreticilere bağlanmalarında yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu bölgeden Ortabatı ve Kuzeydoğu’ya kadar sınır ötesi ticarette nakliye işlemlerini kolaylaştırıyor. Almanya, Polonya ve Hollanda’da da faaliyet gösteren Uber Freight, ilerleyen dönemde Kanada’nın diğer bölgelerinde de hizmet vereceğini açıklıyor.