Okuma Süresi
1 dakika

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zekâ destekli sohbet botu ChatGPT’nin ücretli Plus versiyonu çıktı. 

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, henüz Kasım ayında tanıtılmasına rağmen oldukça ilgi görmüştü. Bu yüzden bir süredir ücretli planı çıkacağı konuşuluyordu. Üstelik şirket, bunun için bir deneme sürümü bile başlattı. OpenAI, bugün resmi web sitesinden ChatGPT Plus adlı bir plandan bahsetti. Peki ücretsiz plana göre birtakım ayrıcalıklar sunan ChatGPT, aylık ne kadar olacak?

ChatGPT Plus’ın Aylık Ücreti, 20 Dolar

OpenAI web sitesi tarafından yakın zamanda ChatGPT Plus isimli yapay zekâ destekli sohbet robotunun ücreti bir versiyonu ortaya konuldu. Ücretli abonelik isteyen sürüm, şu anlık sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde pilot olarak kullanıma sunuldu.

OpenAI, ücretli sürümün yanında ek olarak ücretsiz sürümle hizmet vermeyi de sürdürecek. Bu yüzden yeni sürüm için bazı ayrıcalıklar yapılacak. Söz konusu ayrıcalıklar arasında daha hızlı yanıt süreleri, yoğun zamanlarda bile sohbet robotuna erişim, yeni özellik ve iyileştirmeler için öncelik ücretli sürümde yer alacak.

Kullanıcılar Ücretli Versiyona Yönelecek Mi?

Diğer taraftan bazı kişiler, yapay zekâ destekli sohbet robotu için ücretsiz versiyon mevcutken kimsenin ücretli olana yönelmeyeceğini paylaştı. Fakat birçok farklı alanda işlevi olan ChatGPT’nin ilerleyen dönemde birçok meslekte fonksiyonel olarak kullanılacağı düşünülüyor.

OpenAI, ayrıca ChatGPT Plus için ilerde ek ülke ve bölgeler için de erişime açılacağını belirterek konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“ChatGPT’yi, sistemin güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sınırlamalarını iyileştirmemize yardımcı olacak kullanıcı geri bildirimleri toplamak için bir araştırma ön izlemesi olarak kullanıma sunduk. 

O zamandan beri milyonlarca insan bize geri bildirimde bulundu, birkaç önemli güncelleme yaptık ve kullanıcıların içerik taslağı ve düzenleme, beyin fırtınası fikirleri, programlama yardımı ve yeni şeyler öğrenme dahil olmak üzere çeşitli profesyonel kullanım durumlarında değer bulduklarını gördük.”

Ücretsiz hâli varken aylık 20 dolar para ödeyip ücretli versiyonunu kullanmak konusunda kullanıcılar ikiye ayrılmış durumda. ChatGPT’nin ücretli versiyonu olma özelliğindeki ChatGPT Plus hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz