Okuma Süresi
1 dakika

2007 yılında üretilen birinci nesil iPhone yine açık artırmaya sunuluyor. Yıllar önce ortaya çıkan ürün için bu sefer rekor bir fiyat bekleniyor.

Apple, 2007 yılının Haziran ayında birinci nesil iPhone’u tanıttı. Teknoloji devi, o dönemde birinci Nesil 4GB iPhone için 499 dolar, 8GB için de 599 dolar fiyat biçmişti. O zamandan bu yana birçok farklı model tanıtan şirket, tüm dünyada satış rekorları kırdı. En son çıkan iPhone modelleri, yoğun ilgi görürken ek olarak ilk çıkanlar da dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Öyle ki elinde açılmamış kutu olan birinci nesil iPhone modeli açık artırmaya sunulmaya devam ediyor.

Birinci Nesil iPhone İçin Beklenen Açık Artırma Fiyatı: 50.000 Dolar

Kareen Green isimli bir Apple çalışanına işe yeni girdikten sonra birinci nesil iPhone hediye edilmiş. Ancak Green, zaten yeni bir telefon aldığı için cihazı hiç açmadan rafa kaldırmış. Senelerce rafta unutulan iPhone, ilerleyen günlerde açık artırma ile satışa sunulacak.

Birinci nesil iPhone, daha önceki yıllarda da birkaç kez yüksek fiyat etiketiyle açık artırmada satıldı. Hatta geçen Ekim ayında yine bir kişi, aynı ürünü 39.339,60 dolara açık artırmada sattı. Bu yüzden Green’in ürünü için de 50.000 dolar bazında satış fiyatı bekleniyor.

Bugün başlayacak açık açık artırma süreci, 19 Şubat tarihinde bitecek. iPhone modelinin 50.000 dolara satılması halinde Green, 16 yıllık süre içinde hiçbir şey yapmadan kendi satın almadığı halde yüz katı para kazanmış olacak. Diğer yandan ürünün daha yüksek bir fiyatta satılması da muhtemel görünüyor.

Karen Green, konuyla ilgili verdiği bir röportajda 2019 yılında birinci nesil iPhone için 5.000 dolar değer biçildiğini fakat satmadığını çünkü daha fazla değerlenmesini beklediğini açıkladı. Kozmetik dövme sanatçılığı yapan Green, işine geliştirmek için bu satışı yaptığını ve bekleme şansı olsa bir süre daha elinde tutabileceğini belirtti.

Birinci Nesil iPhone Teknik Özellikleri

  • 3,5 inç büyüklüğünde ve 320 x 480 çözünürlükte ekran
  • 2 Megapiksel arka kamera
  • 4,8 ve 16 GB depolama
  • 1400 mAh batarya
  • 11,6 mm kalınlık

2007’de yılında üretilen birinci nesil iPhone için beklenen açık artırma fiyatı hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz