Salı, Eylül 29, 2020
Ana Sayfa Dijital Verilerinizi ve Sizi Koruyacak Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi

Verilerinizi ve Sizi Koruyacak Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi

Pandemi dönemiyle birlikte doruk noktasına ulaşan uzaktan erişimli yeni çalışma düzeni, dijital güvenliği her zamankinden daha öncelikli hale getirdi. Ancak bilgi eksikliği bu süreçteki en büyük eksikliklerden biri olarak öne çıkıyor. Siber güvenlik kuruluşu ESET bu amaçla, evden veya uzaktan çalışanlar için ücretsiz ve etkileşimli siber güvenlik eğitimi hazırladı.

COVİD-19 süreci başladığında ‘IT profesyonelleri için güvenli evden çalışma kiti’ sağlayan ESET, bu kez uzaktan çalışmayı sürdüren şirket çalışanlarına yönelik ücretsiz siber güvenlik eğitimi programı geliştirdi. ESET böylece, güvenlik kâbusuna dönüşme potansiyeli taşıyan uzaktan çalışma sürecine yapıcı ve koruyucu katkıda bulunmayı hedefliyor.

Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi İçin Tıklayın

Siber Güvenlik Eğitimi Farklı Konulara Odaklanıyor 

Siber Güvenlik Eğitimi Farklı Konulara Odaklanıyor 

ESET uzmanlarının hazırladığı siber güvenlik eğitimi , e-posta koruması, web koruması, sosyal mühendislik, kötü amaçlı yazılımlar, parola ilkeleri gibi 5 ana kategorideki 11 siber güvenlik konusu hakkında bilgi veriliyor.

Etkileşimli video içeriklerle işletmeler ve çalışanların en büyük endişe konuları, basit, anlaşılır ve kapsamlı yaklaşımla anlatılıyor. Eğitim görsel ve sesli unsurlarla desteklenmiş, tamamen Türkçe ve ücretsiz olarak sunuluyor.

ESET’in özel olarak hazırladığı şu web sayfasında doldurulacak formun ardından siber güvenlik eğitimine hemen başlamak mümkün:

Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi İçin Tıklayın

Konu sonlarında temel soru-cevaplarla etkileşimli ve eğlenceli düzende biçimlendirilen eğitim, ara verip sonra kalınan yerden devam etme imkanı da sağlıyor.

Uzaktan Çalışanlar için Siber Farkındalık Şart 

“Yaşadığımız olağanüstü günlerde pik noktasına ulaşan dijitalleşme, siber güvenlik riskleri bertaraf edilmediği sürece, büyük hayal kırıklıklarıyla sonuçlanabilir“ diyen ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban, uzaktan çalışanları bilgilendirmenin şirketler açısından kilit önem taşıdığını dikkat çekti.

Erginkurban, “İş için kullanılan evdeki bilgisayarda yapılacak bir hata, yanlış bir tıklama veya dikkatsizlik, evdeki diğer bireylerin bağlantılı cihazlarını da etkileyerek, özel verilerin kaybolmasına ya da çalınması neden olabilir. Burada da kalmaz, uzaktan çalışma sürecinde tüm şirket verilerini tehlikeye sokabilir. Hazırladığımız eğitim, bu tür zincirleme felaketlerin oluşmamasına yardımcı olmayı hedefliyor. ESET olarak insanlarımızın iş ve özel hayatının sorunsuz ve güvenli devam etmesi için çaba gösteriyoruz“ diye konuştu.

Şirketler, çalışanları için bu eğitimlerden ücretsiz faydanalabilir

ESET Siber Güvenlik Eğitimi, internete bağlı cihazlar kullanan tüm bireyler ve kurumlar göz önüne alınarak hazırlandı. Şirketlerin bilgi güvenliği departmanları bu ücretsiz eğitimi çalışanları ile paylaşabilir, eğitimi baz alarak sınavlar düzenleyebilir ve çalışanların siber güvenlik farkındalığını yükseltmek amacıyla kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir:

ESET: Pandemi Sürecinde Her Beş Kişiden Biri Otomatik Sahte Arama Aldı 

ESET’ten çocuklar için güvenli internet adımı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son 2 Yılın En İyi Animasyon Filmleri

Animasyon diğer adıyla canlandırma, teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle birlikte sinemadaki yerini daha da önemli hale getirdi. Genelde çocuklara yönelik içerik üreten bir sektör olarak...

Dell Tiger Lake İşlemcili XPS 13 2020 Dizüstü Bilgisayar Serisini Duyurdu

Dell, XPS 13 ve XPS 13 2’si 1 arada modellerini yeniliyor. Şirket hem XPS 13’te hem de XPS 13 2’si 1 arada modelinde Intel’in...

Google Pixel 5’in Fiyatı Twitter’dan Yanlışlıkla Paylaşıldı

Google ’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu Pixel 5 ‘in fiyatı yanlışlıkla açıklandı. Normalde şirketin 30 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte Pixel 5’in fiyatının açıklanması bekleniyordu....

Herkesin İzlemesi Gereken Amazon Prime Filmleri

Çevrimiçi dizi, film platformları arasında Türkiye’de ki yerini alan Amazon Prime hem orijinal içerikleriyle hem de geniş arşiviyle oldukça ses getirdi. 30 gün ücretsiz...

Samsung Zorlu Şartlara Dayanabilen Yeni Tableti Galaxy Tab Active 3’ü Tanıttı

Samsung, Galaxy Tab Active 3 ile dayanıklı tablet serisine bir yenisini daha ekliyor. Zorlu şartlara dayanıklı olduğu belirtilen Samsung'un yeni tableti bazı Avrupa ve...