Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Instagram’a yeni gelen özellik ile artık profilinze istediğiniz şarkıyı ekleyebileceksiniz. Ülkemizde kullanıma yeni sunulan özellik, şu anlık belli kullanıcılar da bulunuyor.

Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan Instagram, şimdi de kullanıcıları çok sevindirecek bir yeniliği ülkemizde kullanıma sunmaya başladı. Yeni özellik ile platformdaki kullanıcılar profillerine istedikleri müzikleri ekleyebilecek.

MySpace ve MSN gibi eskiden popüler olan platformlarda gördüğümüz şeyleri günümüze taşıyan bu özelliğin test edildiği aslında birkaç ay önce ortaya çıkmıştı. Yeni gelişme ile ülkemizde de kullanılmaya başladığı görüldü. Haydi hep beraber özelliğin nasıl kullanıldığına ve profillerde nasıl göründüğüne birlikte göz atalım.

Instagram Profiline Müzik Nasıl Eklenir?

Öncelikle ‘Profili Düzenle’ bölümüne giriyoruz

Profilinize müzik eklemek oldukça kolay bir işlem. İlk olarak uygulamayı açarak kendi profilinize girmelisiniz. Ardından ‘Profili Düzenle’ kısmına basarak adınız ve kullanıcı adınız gibi bilgilerin bulunduğu bölüme ulaşmanız gerekiyor.

Burada bulunan ‘Müzik’ bölümüne girdikten sonra istediğiniz şarkıyı seçin

Daha sonrasında, eğer özellik sizin için de gelmişse ‘Bağlantılar’ bölümünün alt tarafında ‘Müzik’ diye bir bölümün yer aldığını göreceksiniz. Yan tarafında ‘Profiline müzikler ekle’ yazan bu kısma girdiğinizde ise istediğiniz şarkıyı seçip profilinize kolayca ekleyebiliyorsunuz.

Açıklama da Eklenebiliyor

Tüm bunların yanı sıra bir şarkıyı seçtikten sonra isterseniz altına maksimum 40 karakterlik bir açıklama eklemeniz de mümkün. İşlemi tamamladığınızda belirlediğiniz şarkı, eklediyseniz açıklamasıyla birlikte biyografi kısmının alt tarafında yerini alıyor.

Şu Anlık Sadece Bazı Kullanıcılarda Var

Son olarak Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliğin, şimdilik belli kullanıcılarda bulunduğu yani herkeste olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

Instagram, bünyesine yeni özellikler katarak kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Bir süredir farklı özelliklerle karşımıza çıkan uygulama, müzik ekleme özelliğinden önce mesajlar kısmında not yazma özelliğini getirmişti. İlk çıktığı zaman birçok kişi tarafından merakla kullanılan özelliğin kullanıcılar tarafından hâlâ aynı sıklıkla kullanılıp kullanılmadığı merak konusu. Instagram’a gelen ‘müzik ekle’ özelliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce pek çok kullanıcı tarafından sıkça kullanılmaya başlayacak mı? Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz