Uzun zamandır merakla beklenen WhatsApp karanlık modun kısa süre sonra kullanıcılara sunulması bekleniyor. Hali hazırda test edildiği bilinen özelliğin önce Android ekosisteminde yer alması bekleniyor.

WhatsApp gelişmelerinin paylaşıldığı WABetaInfo’nun yayınladığı son raporlarda, Facebook çatısı altında bulunan online mesajlaşma uygulaması karanlık modu yayma çalışmalarını hızlandırdı. Edinilen bilgilere göre karanlık mod Android Beta sürümünü kullanan kullanıcılar için hazır durumda. Ancak karanlık mod özelliğinin hala geliştirilmekte olduğunu ve bunun resmi olarak piyasaya ne zaman sürüleceği şu an için bilinmiyor.

Android platformu için kullanıma hazır olan özellik, iOS ekosistemi için neredeyse tamamlanmak üzere. WABetaInfo’nun paylaştığı bir tweet, iOS kullanıcıları için karanlık mod özelliğinin kademeli olarak sunulacağını belirtiyor ancak geliştirmeler hala devam ettiği için net bir şey söylemek mümkün değil. Ayrıca, site popüler sosyal mesajlaşma uygulamasının iOS 13 ile uyumlu güncellemeler üzerinde çalıştığını da bildirdi.