Çinli teknoloji devi Huawei, yeni katlanabilir akıllı telefon modeli üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Sızdırılan bilgilere göre, katlanabilir akıllı telefonun bazı teknik bilgileri ortaya çıktı.

Huawei, akıllı telefon sektöründeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketin merakla beklenen telefonu Huawei Mate X2’nin Samsung’un Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefonuna benzeyeceği söyleniyor. Ancak henüz şirket tarafından resmi bir açıklama yok.

Rodent950 kullanıcı adlı Twitter hesabı Huawei Mate X2’nin ne zaman tanıtılacağını sızdırdı. Kirin 1000 yonga setinden güç alması beklenen Huawei Mate X2’nin Samsung Galaxy Fold’a benzeyeceği söyleniyor. Huawei Mate X2’nin 5 inç ile 6,9 ​​inç arasında bir ekrana sahip olacağı konuşuyor.

Huawei’nin katlanabilir ekranlı Mate X modelinde 8 GM RAM ve 512 GB dahili depolama hafızasının bulunduğu göz önüne alındığında Mate X2’nin kaç GB RAM’e ve depolama hafızasına sahip olacağı şimdiden merak konusu oldu.

2020 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşacağı söylenilen Huawei Mate X2’nin IFA 2020’de tanıtılması bekleniyor. Cihaz hakkındaki detayların ilerleyen günlerde daha da netleşeceği düşünülüyor.