xiaomi leica ortaklığı

Bir süredir akıllı telefon sektörünün önemli başlıkları arasında yer alan Xiaomi Leica ortaklığı, nihayet doğrulandı. Detaylar haberimizde.

İnternette uzun süredir Xiaomi Leica ortaklığı konuşuluyor. Ancak bu ortaklık hakkında hiçbir kanıt bulunmadığından, inanan kişi sayısı pek fazla değildi. Mi Code’da ortaya çıkan satırlarda bu ortaklık görüntülendi. Bu satırlar bize MIUI’deki Leica ile ilgili yeni özellikleri gösteriyor.

Leica ile ilgili satırlar MIUI Galeri uygulamasının içerisinde yer alıyor. Bu kod satırlarına göre, MIUI Galeri efektlerinin içine Leica fotoğraf efektleri eklenecek. Bu efektler Leica kategorisinde Leica Monochrome, Leica Monochrome HC, Leica Natural, Leica Vivid olarak adlandırılmış. Bu efektler sayesinde Xiaomi ile çekilmiş fotoğrafları Leica’nın özelleştirdiği efektleri kullanarak kişiselleştirmek mümkün.

xiaomi leica efektleri mi code

Bu fotoğraf filtreleri yalnızca metin çeviri kodlarında gözüküyor. İşleviyle ilgili bir kod parçacığı ya da detay bulunmuyor. Ayrıca hangi cihazların kullanılacağına dair bir bilgi de kod içinde yer almıyor. Ancak bu kod parçacıklarının Mi Code’da şu anda görünmesi tesadüf değil. 2 hafta önce “unicorn” kod adlı bir Xiaomi cihazını sızdırılmıştı. Bu kod parçacıkları, unicorn adlı Xiaomi cihazı Mi Code’a eklendikten hemen sonra Mi Code’a eklendi. İşlevi hakkında herhangi bir bilgi olmasa da kod adından sonra Xiaomi Leica ortaklık kodlarının eklenmesi, bu özelliğin unicorn kod adlı Xiaomi cihazına ait bir özellik olduğunu ima ediyor.

Ortaklık Telefonu Hakkında Bildiklerimiz

Unicorn kod adı Yunan Mitolojisine ait olduğu için bu cihazın amiral gemisi bir cihaz olduğunu söylemek mümkün. Çünkü geçmişte de amiral gemisi Xiaomi cihazların kod adları mitolojilerle ilgili şekilde seçiliyordu. Yakında piyasaya sürülecek L18, L1, L1A ve L2S kod adlarına sahip 4 adet amiral gemisi cihaz olduğu öngörülüyor. L18 model numaralı cihazın kod adı “zizhan” ve cihazın Xiaomi MIX FLIP 2 olduğu düşünülüyor. L1 ve L1A model numaralı cihazlar “thor” ve “loki” kod adlarına sahip, bunların da Xiaomi MIX 5 cihazlarına ait olduğu öngörülüyor. Geriye yalnızca Unicorn kod adının sahibi olan L2S kalıyor. Model numarasının sonuna S eklenmesi, bizlere unicorn’un bir süper model olduğunu gösteriyor. Örneğin J1 ve J1S, Mi 10 Pro ve Mi 10 Ultra olarak karşımıza çıkmıştı. J2 ve J2 ise Mi 10 ve Mi 10S olarak karşımıza çıkmıştı. Bu bilgiler ışığında L2 kod adı Xiaomi 12 Pro’ya ve L2S de  Xiaomi 12 Ultra’ya ait diyebiliriz. Tabi ki ortaklığın tam olarak resmiyet kazanması için cihaz lansmanını beklememiz gerekecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Realme GT 2 Pro yakında Türkiye’de – GT Master Edition ve C25Y raflarda

Call of Duty: Mobile 2022 Sezon 3 80’ler Temasıyla Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz