Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaTeknolojiTelegram Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Telegram Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, yedinci yılına özel önemli yenilikleri kullanıcılarının beğenisine sundu. Telegram görüntülü arama özelliği ile Whatsapp rekabetini kızıştıracak ve resim içinde resim modunu da destekleyecek. Diğer kullanıcılardan gelen mesajları okurken görüntülü arama yapabileceğiniz servis hem mobilde hem de tarayıcıda rahatlıkla çalışabilecek.

Ağustos 2013 yılında kurulan Telegram; şifreleme yapısı, grup özellikleri, botlar ve açık kaynak kod yapısı ile beraber piyasaya sürülmüştü. Rus programcı Pavel Durov tarafından hazırlanan uygulama kısa süre içerisinde popüleritesini arttırmış, Whatsapp rakibi olmayı başarmıştı. Ancak gerek bireysel görüntülü arama seçeneğinin eklenmemesi gerekse grup konferanslarına izin vermeyen yapısı ile birlikte eleştirilen Telegram, kullanıcı isteklerini geri çevirmedi. Artık Telegram üzerinden de görüntülü arama yapılabilecek.

Telegram grup görüntülü aramaları için önümüzdeki ayları işaret etti

Telegram
Görüntülü Arama Özelliği

Kuruluşunun yedinci yılında yayınladığı yeniliklerle beraber en iyi mesajlaşma programlarından biri olacak yazılım, artık görüntülü görüşmeler ile kullanılabiliyor. Resim içinde resim modu ile birlikte ilgili mesajlaşma penceresinin dışında da kullanabildiğiniz özellik, farklı alanlarda çalışmanıza imkan sunuyor. Görüntü ve ses sıkıştırmasında sunucularını optimize bir şekilde kullanan yazılım bu hizmeti iOS, Android, web tarayıcıları için rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Grup görüntülü aramaların aktive edilmesi için önümüzdeki ayları işaret eden şirket, mevcut aramaların uçtan uca şifreleme sistemi ile güvenliğe alındığını söyledi. Yeni güncellemede daha fazla hareketli ifade ile  birlikte mesajlaşma deneyiminin iyileştirildiğini belirten yazılım, alev hareketi ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı bildi. Android tarafında yaklaşık 6 milyon indirme sayısı ile birlikte en popüler uygulamalardan biri olan uygulamayı cihazınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android için tıklayınız

App Store için tıklayınız

İlginizi çekebilir:

Pil Ömrüyle Şaşırtan Akıllı Saat | Honor MagicWatch 2 İnceleme (Video) 

TikTok – ABD Gerilimi Bitecek mi? TikTok Avrupa’ya Taşınıyor

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR