Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Xiaomi, Çin merkezli bir teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Telefondan akıllı ev aletlerine kadar birçok alanda üretim yapan marka, şimdilerde de mobil fotoğrafçılık konusuna yepyeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor.

Stratejik olarak fiyat/performans ürünlerine odaklanan Xiaomi’nin, Redmi Note 11 Serisi özelinde gerçekleştirdiği fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu. Photoline dergisi iş birliği ile ‘Redmi Note 11 Serisi ile mobil fotoğrafçılığa meydan oku’ sloganıyla başlatılan yarışmanın kazananlarına, ünlü fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul’un da katıldığı kokteyl davetinde ödülleri taktim edildi. İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) ve Photoline dergisi tarafından değerlendirilip dereceye giren tüm eserler 14 Ekim’e kadar İFSAK’ta sergilenecek.

Redmi Note 11 Serisi ile Olağanüstü Fotoğrafçılık Deneyimi

Amiral gemisi kadar güçlü kamerasıyla Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11S, sahip olduğu 108MP ana sensörler sayesinde en güzel kareleri gerçeğe en yakın ayrıntılarla yakalamayı sağlıyor. 1/1,52 inç Samsung HM2 sensörünü kullanan bu ana kameralar, 9’u 1 arada piksel gruplama teknolojisinin yanı sıra çift yerel ISO’dan yararlanarak daha yüksek dinamik aralık ve renk performansı ile inanılmaz görüntüler ve düşük ışık koşullarında bile mükemmel sonuçlar elde etmeyi sağlıyor.

8MP ultra geniş açılı kamera, 118 derecelik görüntüleme açısıyla geniş bir perspektif sunarken, 2MP makro kamera da yakından çekimlerde en ince ayrıntıları yakalıyor. Ayrıca Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S ve Redmi Note 11’nin 2MP derinlik kamerası, portre çekimleri için doğal bir bokeh efekti oluşturuyor.

Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11S’nin ön tarafında net, doğal görünümlü selfie’ler çekebilen 16MP ön kamera yer alıyor. Ailenin son üyesi Redmi Note 11 Pro+ 5G ise 8MP ultra geniş ve 2MP telemakro kamerayla tamamlanan 108MP ana kamera ile karşımıza çıkıyor. Ana kamera, Samsung HM2 sensörü ve çift yerel ISO sayesinde düşük ışık koşullarında dahi her anın yüksek çözünürlükle ve gerçeğe yakın ayrıntılarla yakalanmasına olanak tanıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz