Xiaomi gözünü şimdi de akıllı yataklara çevirmiş durumda. Şirket 8HMilan adında yeni elektrikli bir yatak geliştirdi. Xiaomi’nin ortak şirketi Chengdu Fun Sleep Technology ile birlikte geliştirilen yatak, Çin’de düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı.

Xiaomi’nin yeni 8HMilan akıllı elektrikli yatağı, düğme ve ses ile kontrol edilebiliyor. Akıllı yatak çift motorlu bir mekanizma ile donatılmış durumda. Bu özellik kullanıcıların hem yatağın üst kısmını hem de alt kısmını birbirinden bağımsız olarak kontrol edebilmesine yarıyor.

Akıllı yatağın çift motorla donatılmış olması kullanıcı kontrolünün daha fazla hissedilmesine olanak sağlıyor. Yatağın üst kısmı 0 dereceden 60 dereceye kadar ayarlanabilirken; alt kısmı ise 30 dereceye kadar yükseltilebiliyor. Üstelik kullanıcılar bunu hem manuel olarak hem de sesli komut vererek gerçekleştirebiliyor.

 Xiaomi ayrıca yeni akıllı yatağıyla kullanıcılara önceden yüklenmiş beş farklı mod sunabiliyor. Bunlar sırasıyla; düz mod, horlama modu önleme, okuma modu, TV modu ve hatta sıfır yerçekimi modu.

Xiaomi’nin elektrikli akıllı yatağı, cam elyaf ve alaşımlı çelik malzemeden üretilmiş. Bu da bu yatağın, farklı açılardaki pozisyonlarda kullanılmasına bağlı olarak meydana gelecek yıpranmayı, minimalize ediyor. 1000 kilograma kadar ağırlık taşıyabilen yatağa, Xiaomi 10 yıl kullanım söz veriyor.

3 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan yatağın başlangıç fiyatı 285 dolar olarak belirlendi. Şu an için sadece Çin pazarında satışa çıkacak olan yatağın ilerleyen dönemlerde hangi pazarlara gireceği ise bilinmiyor.