Türkiye pazarına kısa süre önce giriş yapan Realme’nin giriş-orta segment telefonu 5i satışa sunuldu. Cihaz 4’lü kamera kurulumu ve 5.000 mAh bataryasıyla dikkatleri üzerine çekecek. Telefonun kampanyalı fiyatı ise 1499 TL.

Çin merkezli Realme, akıllı telefon sektöründe son zamanların en çok konuşulan şirketlerinden biri olmayı başardı. 2018 yılından resmi olarak piyasaya giren Realme’nin gösterdiği performans büyük beğeni topladı. Şirketin hem üst sınıf hem de performans odaklı telefonları kısa sürede büyük ilgi gördü ve 2019 yılında değerini 6’ya katladı. 

Kısa süre önce ise Türkiye pazarına da giriş yapan Realme, ülkemizde de tüketiciler tarafından tercih edilen bir marka oldu. Realme de bu ilgiyi yok saymayarak geçen ay duyurduğu yeni telefonu ‘’5i’’yi Türkiye’de satışa sundu. Realme 5i, 14 Şubat’a kadar indirimli olarak satışta olacak.

Realme 5i’nin özellikleri

Akıllı telefon sektörünün hızlı büyüyen ismi Realme’nin yeni telefonu ‘’5i’’ 4 kamera kurulumuyla geliyor. Cihaz, 12 MP ana kameranın yanısıra, 8 MP’lik 119° ultra geniş kamera, 2 MP’lik porter kamerası ve 2 MP’lik ultra makro lense sahip olacak. Ultra geniş açılı kamerası, Nightscape 2.0 özelliği ile karanlık ortamlarda geniş açılı mükemmel çekimler yapmanıza olanak tanıyan realme 5i, ana kameradaki EIS efekt desteği ile hareket halindeyken bile daha stabil videolar çekmenize imkan veriyor.

Kendi fiyat etiketindeki en yüksek pil ömrünü sunan Realme 5i, 5.000 mAh bataryası ve 30 güne ulaşan stand-by ömrü ile dikkatleri üzerine çekecek. 

Snapdragon 665 chipset üzerinde 11nm’lik işlemciye sahip olan realme 5i, 2.0GHz hızında, gelişmiş oyun performansı ve 3. nesil Qualcomm AI Engine ile kendi.fiyat kategorisinde yüksek performans sunuyor.

Okyanus Mavisi ve Orman Yeşişi olmak üzere iki renk seçeneğiyle satışa sunulan Realme 5i, 14 Şubat’a kadar geçerli kampanyasıyla 1499 TL’ye tüketici karşına çıkıyor. 

Realme C3’ün özellikleri açıklandı