Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Xiaomi’nin geçtiğimiz ay tanıttığı 13 serisine dahil olacak Xiaomi 13 Ultra’nın çıkış tarihi sızdırıldı. Yeni telefon hakkında bildiğimiz tüm bilgileri birlikte inceleyelim.

Xioami, geçtiğimiz ay yeni amiral gemisi telefonları olan Xiaomi 13’ü bizlerle resmen buluşturmuştu. Xiaomi 13 ve 13 Pro olarak çıkış yapan seri, sahip olduğu özelliklerle beklentileri karşılamıştı. Kısa bir süre sonra serinin bu iki telefonla tamamlanmadığı ve ‘Ultra’ isimli bir cihazın daha çıkacağı hakkında bazı haberler sektörde dolaşmaya başlamıştı.

Xiaomi 13 Ultra için meraklı bekleyiş sürerken telefon hakkında birtakım yeni bilgilerde ortaya çıktı. Sızıntılar, telefonun ne zaman çıkacağını ve birkaç yeni özelliğini içeren bilgileri kapsıyor. Gelin hep birlikte cihaz hakkında şu ana kadar bildiklerimize göz atalım.

Xiaomi 13 Ultra, Nisan Ayında Karşımıza Gelebilir

Weibo üzerinden çıkan bir sızıntı doğrultusunda Xiaomi’nin 13 serisine dahil olacak Ultra modeli, nisan ayında çıkış yapabilir. Bunun yanında telefonun, o ay içerisinde küresel olarak da piyasaya sürüleceği de belirtildi. Seriye dahil diğer modellerin de mart ayında küresel pazarlarda çıkış yapması bekleniyordu.

Xiaomi 13 Ultra’nın Sahip Olacağı Muhtemel Özellikler

Öncelikle cihaz hakkında bildiklerimizin oldukça sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Yeni çıkan sızıntı, telefonun, 256 GB depolama ve 16 GB RAM ile gelebileceğini gösteriyor. Buna ek olarak telefonun, selefi Xiaomi 12S Ultra ile aynı fiyat etiketine sahip olacağı da belirtiliyor. 12S Ultra, 886 dolar gibi bir fiyatla piyasaya sürülmüştü.

Daha önce çıkan birkaç raporda ise telefonun 120 Hz QHD+ E6 AMOLED ekrana sahip olacağı belirtilmişti. İşlemci, ekran boyutu ve kamera gibi diğer önemli detaylar hakkında ise maalesef henüz bir bilgi yok. Telefonun Android 13 tabanlı MIUI 14 ile gelmesinin beklendiğini de söylemeden geçmeyelim.

Xioami 13 serisine dahil olacak ultra modeli hakkında elimizdeki bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. Nisan ayında çıkması beklenen telefon hakkında ilerleyen zamanlarda karşımıza daha fazla sızıntılar çıkacaktır. Böylece cihaz hakkında elimizde daha fazla bilgi olur. Xiaomi 13 Ultra’nın şu anki bilinen özellikleri hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce cihaz sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz