Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Verdiği hizmetlerle adından söz ettirmeyi başaran Amazon, Prime’a göre daha uygun fiyatlı olan yeni sistemi “Prime Lite”ın testlerine Hindistan’da başladı.

E-ticaretten sonra dizi ve film hizmetleriyle de adından söz ettiren Amazon, sunduğu Amazon Prime hizmetiyle büyük bir beğeni toplamayı başarıyor. Amazon Prime, günümüzde birçok dijital içerik platformuna göre uygun fiyatlı olmasıyla tercih edilirken, gelen yeni bilgiler daha da bütçe dostu olan Amazon Prime Lite sisteminin de test edildiğini ortaya koydu.

Duyurulan yeni sistem, birkaç önemli farkın yanında Amazon Prime ile neredeyse aynı avantajları barındırıyor.

Hindistan’da Sınırlı Sayıdaki Kullanıcılarla Test Edilmeye Başlandı

Amazon, Hindistan’daki kullanıcılar için Prime Lite adlı yeni bir abonelik hizmetini test ettiğini açıkladı. Hizmet şu anda sadece ülkedeki belirli Prime üyelerine Beta sürümü olarak sunuluyor. Yeni sistemin giriş fiyatı ise yıllık 999 Rupi (yaklaşık 230 TL) olarak belirlendi.

Amazon’un Prime Lite hizmeti şu anda beta test aşamasında ve Hindistan’da sadece sınırlı sayıda kullanıcıların kullanımına açık. Şirket, Prime Lite hizmetinin ülke genelindeki tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağını ya da sunulup sunulmayacağı hakkında henüz net bir bilgi vermedi.

Prime Lite, Birkaç Fark ile Prime’dan Ayrılıyor

Prime Lite, birkaç önemli farkla Amazon Prime ile neredeyse aynı avantaj ve hizmetleri sunuyor. Göze çarpan önemli farklardan biri; yeni Prime Lite üyeliğinin Amazon Prime Music’e erişimi içermemesi. Fakat şu an zaten şirketin müzik uygulaması henüz Türkiye’de de erişimde değil. Bunun yanında, Prime Lite kullanıcıları ücretsiz EMI, ücretsiz e-kitaplar veya Prime Gaming‘den de yararlanamıyor.

Teslimat olarak ise Prime Lite, Amazon Prime’ın “Aynı Gün veya Bir Gün” teslimatının aksine, ürünlerde “İki Gün” teslimat avantajı sunuyor. Prime Lite kullanıcıları, Prime Video’da sınırsız içeriğe erişebiliyor ancak bu içerikler HD formatında değil, diğer yandan videolar reklam da içeriyor.

Amazon Prime’ın daha uygun fiyatlı versiyonu olarak hizmet vermeye hazırlanan Amazon Prime Lite hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Hindistan’da belli kullanıcılar ile test edilen uygulamanın ne zaman daha fazla kişinin kullanımına açılacağı merak konuları arasında yer alıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz