Yapay zeka alanındaki gelişmeler teknoloji gündeminin en sıcak ve en büyüleyici haberleri arasında yer alıyor. Son olarak özellikle sohbet botları ve ChatGPT gibi yapay zeka destekli çalışmalar gerek iş gerekse de eğitim ya da sosyal alanda oldukça önemli bir yer tutuyor. Son olarak ise Google I/O 2023’te duyurulan Gmail’in “Yazmama Yardım Et” özelliği artık Android ve iOS kullanıcılarına da hizmet vermeye başladı.
Google I/O 2023’te duyurulan Gmail’in “Yazmama Yardım Et” özelliği, yapay zekâya mesaj yazdırılmasını sağlayarak kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırıyor. Mesaj ile ilgili kısa bir özet giren kullanıcı, yapay zeka sayesinde bu özetin çok daha kaliteli halini otomatik olarak oluşturabiliyor. İşte detaylar!

“Yazmama Yardım Et” iOS ve Android’de

Amerikalı teknoloji devi Google, bundan kısa bir süre önce düzenlemiş olduğu “Google I/O 2023 etkinliklerinde yapay zekâ odaklı birçok özelliği kullanıcılar ve yatırımcılara tanıttı. Bu özelliklerden en ilgi çekenlerinden birisi olan popüler e-posta hizmeti ise Gmail için geliştirilmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Gmail üzerinden kısa bir özet girerek otomatik e-postalar oluşturabileceklerdi. “Yazmama Yardım Et” adı verilen bu özellikle ilgili son olarak yeni bir gelişme yaşandı. Bu gelişmeye göre artık “Yazmama Yardım Et” isimli özellik, iOS ve Android’de de dağıtılmaya başladı.

Kısa Zaman Sonra Herkes Kullanabilecek

Yazmama Yardım Et özelliği sayesinde yapay zeka desteği ile mesajlarını yazdırabilen kullanıcıların bunun için yalnızca küçük bir özet yapmaları yeterli. Söz konusu özeti baz alarak analiz eden yapay zeka bu özeti profesyonel içerik haline getiriyor. Örneğin bir şirkete iş başvurusu yapmak istiyorsunuz ve o şirketten bir yetkilinin e-posta adresine ulaştınız. Yetkiliye yazmak istediğiniz metnin özetini yapay zekâ sayesinde çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bunun için kullanıcı Gmail’de bir e-posta oluşturmak istediğinde, sağ altta “Yazmama Yardım Et” isimli bir seçenekle karşılaşacak. Buna dokunduktan sonra yazılmasını istediğiniz metnin ufak bir özetini çıkarmanız yeterli. Bundan sonraki aşamada ise iş tamamen yapay zekâya ait. Google tarafından bu yeni özellik kullanıcılara ulaştırılmaya başlanmış olsa da şu anda yalnızca “Workspace Labs” programına kayıt yaptıran kullanıcılar bundan yararlanabiliyorlar.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz