Yemeksepeti Pandemi Mali Destek Paketi

Yemeksepetipandemi döneminde tek şubeli restoranlara destek olmak amacıyla 20 milyon liralık mali destek paketi açıkladı. ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ adı verilen destek paketi kapsamında; tek şubeli restoranların ödeme vadelerinin kısaltılmasılisteleme ücretinin kaldırılması ve cüzdan ödeme yöntemi ile verilen siparişlerde komisyonun kaldırılması gibi avantajlar sunmanın yanı sıra, ‘Gel-Al’ sipariş hizmetinin de komisyonsuz olarak hayata geçirildiği ifade edildi 

Yemeksepeti, pandemi döneminde tek şubeli restoranlara destek olabilmek için 20 milyon liralık bir mali destek paketi devreye soktuğunu duyurduŞirket, ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ adını verdiği destek paketi kapsamındatek şubeli restoranların ödeme vadelerinin kısaltılmasılisteleme ücretinin kaldırılması ve cüzdan ödeme yöntemi ile verilen siparişlerde komisyonun kaldırılması gibi avantajlar sunulacağı belirtildi.  Online sipariş platformu; bunların yanı sıra, ‘Gel-Al’ sipariş hizmetini de komisyonsuz olarak hayata geçirdiğini ifade ettiSöz konusu hamlenin, yeni kısıtlamalarla birlikte sadece paket servis ve ‘Gel-Al’ siparişlerle müşterilerine hizmet verebilen restoranların bu zorlu dönemde finansal yüklerini bir nebze hafifletebilmeye yönelik olduğunun da altı çizildi.  

Yemeksepeti’nin, daha önceki kısıtlama döneminde de uyguladığı programlar ve açıkladığı paketler ile tekil restoranların finansal olarak ayakta kalmalarına destek olduğu biliniyordu. Şirket CEO’su Nevzat Aydın, konuya ilişkin açıklamasında; “Bireyler ve şirketler olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Özellikle masa müşterilerine kapılarını kapatmak zorunda kalan küçük esnafın, yani mahalle restoranlarının yaşadığı sıkıntıların farkındayız ve her zaman olduğu gibi onların yanında olacağız. Bu zor dönemde onların işlerini büyütebilmek için gereken tüm yatırımları zaten yapıyoruz bunun yanında ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ destek paketi ile biz de finansal anlamda elimizi taşın altına koyduk. Bu zor dönemi birlikte atlatacağız ifadelerine yer verdi. 

Yemeksepeti, ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ destek paketi ile ‘0’ maliyetli bir gelir kalemi yaratmayı hedefliyor

Yemeksepeti Birlikte Daha Güçlüyüz

Aktarılan detaylara göreYemeksepeti, ‘Birlikte Daha Güçlüyüz destek paketi kapsamındarestoranlara ayda bir yaptığı ödemeleri sıklaştırarak 15 günde bir olacak şekilde güncelledi ve kısıtlama dönemi boyunca listeleme ücretini de kaldırdı. Öte yandankullanıcıların siparişlerini ‘Yemeksepeti’ üzerinden oluşturup yemeklerini restorandan kendilerinin teslim aldığı ‘Gel-Al’ sipariş seçeneğini de bu dönemde 0 komisyon ile devreye alan şirketbu yeni uygulama ile restoranlara “0” maliyetli bir gelir kalemi yaratmayı hedeflediğine işaret etti. 

Tüm bunlara ek olarakYemeksepeti’ndeki ‘Cüzdan’ uygulaması kullanılarak verilen siparişlerden de bu dönemde komisyon ücreti alınmayacağı ifade edildi. Yemeksepeti ayrıca, sadece birlikte çalıştığı restoranlar için değil tüm sektör için elini taşın altına koyduğunu dile getirdi. Bu kapsamdasektör örgütlerinin geliştireceği projelerin de 2 milyon liralık bir fon ile destekleneceğinin de altı çizildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın açıkladı: ‘’Banabi çok iyi geldi, 2020 ve 2021’de iki farklı sektöre gireceğiz’’

Yemeksepeti’nden Görme Engellilere Özel “Erişilebilirlik” Entegrasyonu

Yemeksepeti, Banabi ve İstegelsin temassız teslimat dönemini başlattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz