Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Yemeksepeti, teslimat robotuyla yemek dağıtımına başlıyor. Ayrıntılar haberimizde

Yemeksepeti hızlı sipariş deneyimi için Türkiye’de bir ilk olarak otonom teslimat robotlarını hizmete soktu. YEBO (Yemek Robot) adı verilen bu robotlar, başlangıç olarak Caddebostan, İstanbul’da kullanıcıların ihtiyaçları için yollarda olacaklar. Ardından Türkiye’nin farklı bölgelerinde otonom teslimat deneyimlenebilecek.

YEBO ile yemek teslimatı nasıl yapılıyor?

Yemeksepeti’nin Delivers.ai iş birliği ile hayata geçirdiği YEBO’lar, hızlı, akıllı ve sürdürülebilir bir teslimat modeli sunuyor. İlk olarak Caddebostan’da başlatılan bu modelde, Yemeksepeti ekibi, bölgedeki sipariş veren kullanıcılara YEBO’yu deneyimleme seçeneğini sunuyor. Yemeksepeti’nin otonom gönderim teklifini kabul eden kullanıcılara e-posta üzerinden bir kod gönderiliyor. Eşzamanlı olarak YEBO, ilgili restorandan aldığı siparişi kullanıcı adresine götürüyor. Kullanıcı, YEBO üzerindeki sisteme kodu girerek siparişine hızla ve güvenle ulaşıyor.

5 Mayıs’ta yollarda olacak

YEBO’ların haznesi özel malzemeler ile tasarlandığı için yemek sıcaklığını uygun seviyede tutuyor. Değiştirilebilir batarya sistemi sayesinde operasyonların kesintisiz sürmesine olanak tanıyor. 15 cm’e kadar kaldırım tırmanabilen ve zorlu yol koşullarında dahi operasyonu gerçekleştirebilen YEBO’lar akıllı ve hızlı olduğu kadar güvenilir ve güvenli bir hizmet sunuyor. İhtiyaç duyulan durumlarda ise manuel kullanıma geçiş yapılıyor. Yemeksepeti’nin Delivers.ai işbirliği ile sunduğu YEBO’lar yeni bir ilk olarak 5 Mayıs itibarıyla yollarda olacak, hizmet verdiği bölgeler ise sürekli olarak genişletilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz