Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Fortnite ‘ın 2. sezon sonu cihaz etkinliği, Twitch canlı yayın platformunda eş zamanlı izleyici rekoru kırdı. 

Koronavirüs pandemisi döneminde birçok oyun ve yayın platformu birbiri ardına rekor haberlerini duyuruyor. Bunlardan bir yenisi de Fortnite ‘dan geldi ve oyun yeni bir izleyici rekoru kırdı. Fortnite ‘ın 2. sezon sonu cihaz etkinliğine 2.3 milyon eş zamanlı izleyici katıldı. Canlı yayına katılanlar haritanın suya batırıldığını ve yeni sezonda gelecek şeylerin bir önizlemesini gördüler. Bu etkinlik ikinci sezonun sona ermesiyle birlikte oyuna eklendi.

Fortnite Üçüncü Sezonu 17 Haziran’da

Epic Games, Amerika Birleşik Devletleri’nde sürmekte olan ırkçılık karşıtı eylemlerden dolayı gelecek olan oyunun üçüncü sezonu ertelemişti. Ertelenen cihaz etkinliği dün gerçekleşti ve kısa sürede sunucuları doldurdu. Bu etkinlik oyuncular tarafından, Twitch canlı yayın platformunda da yoğun ilgi gördü. Fortnite oyununun yeni sezonu 17 Haziran Çarşamba günü yayınlanacak.

Fortnite Rekoru League of Legends’dan Aldı

Twitch’de eş zamanlı oyuncu rekoru League of Legends tarafından, Dünya Şampiyonası etkinliğinde 1.7 milyon izleyici ile kırılmıştı. Bundan önce de League of Legends oyunu rekoru, Fortnite’ın elinden almıştı. League of Legends Şampiyonlar Turnuvası etkinliğine, 1.7 milyon izleyici katıldığından Fortnite‘nin 2019 yılındaki Kara Delik etkinliğinin izlenme sayısını geçmişti. Bu nedenle bu etkinlikte Fortnite tekrardan, League of Legends oyunundan rekoru devralmış oldu. Fortnite tarafından kırılan bu rekor uzunca bir süre daha kırılamayacak gibi görünüyor.

Oyun içi etkinliğe katılmaya çalışıp sunucu doluluğundan katılamayan oyuncular, Cihaz etkinliğini Twitch platformundan takip ettiler. Bu rekorun ulaşılmasında oyuna giremeyen oyuncuların büyük payının olduğunu varsayabiliriz. Fortnite artık bildiğimiz üzere rekorlara alışık bir oyun, bu rekorlar Battle Royale türündeki popülaritesini de oldukça arttırıyor. Travis Scott etkinliğinde de oyunda eş zamanlı 12.3 milyon oyuncu bulunuyordu. Bu sayıyı bir oyun için epey yüksek bir rakam olarak görüyoruz. Epic Games, Fortnite oyunuyla ilgili her etkinliğinde sunucu kapasitelerini doldurmayı gerçekten başarıyor. Oyun çıktığı zamandan bu yana epey büyük başarılara el attı.

Fortnite’ın Cihaz Etkinliği

Epic Games, oyunun sadece bir dakika içerisinde sunucularının dolduğunu ve birçok oyuncunun da bu yüzden oyuncuların sıraya alındıklarını açıkladı. Birçok oyuncu tarafından çeşitli sıkıntılar yaşanmasına rağmen oyuncular, yeni gelecek olan üçüncü sezonunda neyle karşılaşacaklarını görmüş oldular.

İlginizi çekebilir:

Xbox Series X İçin Smart Delivery Desteği Olan Oyunlar Duyuruldu

NBA 2K21 Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz