Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaHaberCES 2022 ’ye COVID-19 Aşısı Olmayanlar Katılamayacak

CES 2022 ’ye COVID-19 Aşısı Olmayanlar Katılamayacak

Pandemi sebebiyle geçen yıl online olarak düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES, önümüzdeki sene düzenleyeceği etkinliği fiziksel olarak gerçekleştirmeyi planlıyor. Ancak açıklanan yeni bir karar ile CES 2022 ’ye COVID-19 aşısı olmayanlar alınmayacak. 

COVID-19 aşısıyla birlikte pek çok kurum ve kuruluş ‘aşı zorunluluğu’ getirdi. Bu bağlamda etkinliklere ve konserlere girişte bile aşı sorulmaya başlanması konuşuluyor. Aradan geçen iki senenin ardından kapılarını fiziksel olarak katılımcılara açmaya hazırlanan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES (Consumer Electronics Show) de katılım şartı olarak ‘aşı zorunluluğu’ getirdiğini duyurdu. 

CES 2022 ‘de COVID-19 AŞISI ZORUNLU

Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2022 ’ye COVID-19 aşısı olmayanların alınmayacağı açıklandı. CTA (Tüketici Teknolojileri Derneği)’nın yaptığı bir açıklamayla iki yılın ardından yüz yüze düzenlenecek olan CES 2022 için şu açıklamayı yaptı:

“COVID-19 AŞISI GEREKLİDİR

CTA, Nevada ve Clark County Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan sağlık güvenliği önlemleri yönergelerini izlemeye devam ediyor. CTA, yürürlükteki federal, eyalet ve yerel yasaları takip edecek, CES planlarını buna göre uyarlayacak ve güncellemeleri sizinle ve diğer CES hedef kitleleriyle paylaşacaktır. Ayrıca Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Otoritesi, sergi mekanları ve oteller de dahil olmak üzere Las Vegas topluluğuyla yakın bir şekilde çalışıyoruz ve planlarını değiştirirlerse bunu da ileteceğiz. Durum önümüzdeki aylarda gelişmeye devam edecek olsa da, uygulayacağımız bazı önlemler için aşağıdaki bilgileri okuyun.”

CES fuar alanında bulaşıcı bir hastalığa yakalanmadan gezinmek, küresel bir pandemi olmadığında bile risklidir, bu nedenle yapılan açıklama sürpriz olmadı. Duyuru, New York City’nin Key to NYC Pass planını yayınlamasıyla aynı zamanda geldi ve konser organizatörü Live Nation, katılımcılar ve ekip için aşı veya negatif test gerekeceğini söyledi.

CES 2022’deki aşı zorunluluğu için CTA’nın nasıl bir strateji uygulayacağı şu an için bilinmiyor. Ayrıca sağlık sorunu ya da dini sebeplerle aşı olmayanların ne gibi bir prosedürle karşı karşıya kalacağı hakkında da net bir açıklama şu an için yok. İlerleyen dönemlerde konuyla ilgili daha net kararların açıklanması bekleniyor. 

CES 2022’nin eğer bir aksilik çıkmazsa 5-8 Ocak 2022 tarihlerinde, Las Vegas’ta gerçekleşmesi planlanıyor. 

İlginizi Çekebilir:

‘CES 2021’ Etkinliğinde, Kan Şekerini Ölçebilen Bir Akıllı Saat Tanıtıldı! 

LG, ‘CES 2021’de Akıllı Ev Sistemleri Ürünlerini Tanıttı 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Elektrikli Scooter Düzenlemesi, En Çok Veri Toplayan iOS Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR