Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

SaaS araştırma platformu Pollective, şirketlerin ve son kullanıcıların karar almak için ihtiyaç duyduğu tüketici içgörülerini en hızlı ve detaylı bir şekilde sunuyor. 2019 yılının Temmuz ayında hizmet vermeye başlayan Pollective, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım tarafından yatırımcı olarak desteklenen KT Portföy Teknogirişim GSYF’den 1 milyon TL yatırım aldı.

Pollective aldığı yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı ve ödeme sistemi entegrasyonunu tamamlamayı planlıyor.  Markalarla paylaştığı içgörüsü, ilgisi ve zamanı karşılığında son kullanıcıya mikro gelirler elde etme imkânı sunmayı hedefliyor.

Şirket markaların, mikro hedeflemelerle tüketici geri bildirimi almasını sağlayan yeni nesil SaaS ( Software as a Service – Hizmet olarak yazılım) araştırma ve pazarlama platformu olarak tanımlanıyor. Pollective, Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 1 milyon TL yatırım aldı. Girişimciler Hatice Kulak, Enes Keskin ve Onur Şahindur tarafından 2019 yılında kurulan Pollective, her büyüklükteki şirketin ve son kullanıcının günlük karar almak için ihtiyaç duyduğu tüketici içgörülerini en hızlı ve detaylı şekilde müşterilerine sunuyor. PWA altyapısıyla yazılan ve bu alanda en kapsamlı platform olan Pollective’in kullanıcı sayısı bir yıl gibi kısa bir sürede 30 bini geçti. 

Pollective pazar araştırmasında en doğru bilgileri toplamaya yardımcı oluyor

Pollective pazar araştırması yapmak ve en doğru bilgileri toplamak için yenilikçi bir çözüm sunmak üzere metodoloji ve teknolojiyi birleştiren bir SaaS araştırma platform olarak kendini konumlandırıyor. Pollective’in içgörü toplama metodolojisinin hızı ve maliyet etkinliği, şirketlere günlük karar almak için ihtiyaç duydukları tüketici içgörüleri ile tüketiciyi ve pazarlarını daha iyi anlamalarını sağlayacak bir DIY (Do it Yourself – Kendin Yap) araştırma aracı olarak pazar araştırmasını şirket içi çözümlenebilecek kolaylığa getirmeyi hedefliyor.

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, “Teknogirişim GSYF olarak, farklı sektörlere şimdiye kadar dört ayrı yatırım yaptık. Pollective’in, oluşturacağı platformla ülkemizden başlayarak pazar araştırması sektörünün dönüşümüne öncülük edeceğine inanıyoruz. Yatırım süreçlerinin sonuçlanmasıyla kısa zaman içinde yeni yatırımların duyurularını da paylaşacağız. Ülkemize ve girişimcilerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor

Pollective ekibi pandemi dönemiyle birlikte hızlı içgörü almanın öneminin daha da arttığını belirtiyor. Ayrıca yatırımla birlikte kullanıcı sayılarını artırmayı, ödeme sistemi entegrasyonunu tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket son kullanıcıya, markalar ile paylaştığı içgörüsü, ilgisi ve zamanı karşılığında mikro gelirler elde etme imkânı sağlamayı hedefliyor.

Pollective markalara ise ödeme sistemi entegrasyonun tamamlanmasıyla birlikte hedefledikleri kitleye 3 adımda ulaşma, hedef kitle davranışlarını samimi bir şekilde toplama imkanı sunuyor. Ayrıca marka, kampanya, pazarlama çalışmalarıyla ilgili geri bildirim ve düşünceleri hızlıca toplama fırsatıyla ilgi çekiyor.

Özellikle son dönemde sıklıkla karşılaşılan dijital linçten kaçınma amacıyla geliştirdikleri konsept testleriyle son kullanıcıya UI/UX testi yapma imkanı ile influencer marka yüzü ölçümlemeleri Pollective’in kullanım alanları arasında öne çıkıyor.

KT Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kurucusu ve yöneticisi olduğu, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım’ın yatırımcı olarak destek verdikleri Teknogirişim GSYF, büyüme potansiyeli yüksek, ölçeklenebilir iş modeline sahip erken aşama girişimlere yatırım yapıyor. 

Pollective, Kuveyt Türk’ün yenilikçi fikirleri destekleyip ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nin dördüncü dönem girişimleri arasında yer alıyor. 

Fikirlerin ve deneyimlerin paha biçilemez olduğu Pollective’e buraya tıklayarak üye olabilirsiniz..

İlginizi Çekebilir:

Facebook, ‘Accelerator’ Programı Kapsamında 30 Girişime Ticaret Eğitimi Verecek 

Uluslararası Alışveriş Hizmeti Sunan Türk Girişim Şirketi Yollando 10 Milyon TL Değerleme ile İkinci Yatırımını Aldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz