Facebook Accelerator Programı
Okuma Süresi
2 dakika

Sosyal medya devi Facebook, ‘Accelerator’ programı kapsamında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden seçeceği 30 girişime online bir ticaret eğitimi verecek. Programa katılan girişimler, aynı zamanda Facebook’un girişimleri eğitim ve fon desteğiyle buluşturmayı hedefleyen geniş ‘Accelerator’ ağına da erişim sağlayacak.  

Sosyal medya devi Facebook, ‘Accelerator’ programı kapsamında toplamda 30 girişime online ticaret eğitimi vereceğini açıkladı ve küresel Facebook Accelerator serisi kapsamında hayata geçirdiği “Facebook Accelerator: Commerce” ticaret eğitimleri için başvuruların açıldığını duyurdu. COVID-19 sonrası dönemde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yer alan girişimlere yönelik sanal eğitimler, mentorluk fırsatları ve destek sunmayı amaçlayan programın; aynı zamanda Facebook’un geniş “accelerator” ağına da erişim sağlayacağı ifade edildi. 

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş ise konuyla ilgili açıklama yaptı. Matraş, açıklamasında “COVID-19 küçük işletmelerin ve start-upların ekonomilerimiz ve topluluklarımız için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bizler de pandemi döneminde bu işletmelerin birçoğunun hayatta kalmak adına dijitale yöneldiklerini gördük. Öyle ki, OECD ve Dünya Bankası iş birliğiyle yakın zamanda yaptığımız küresel bir araştırmaya göre Türkiye’de Facebook’taki KOBİ’lerin yüzde 33’ü, bir önceki ay satışlarının yüzde 25’ten fazlasının dijitalden geldiğini söyledi. Pozitif e-ticaret deneyiminin oldukça önem kazandığı bu dönemde, biz de Facebook ekipleriyle uluslararası bir iş birliğine olanak sağlayacak sanal programımız ‘Commerce Accelerator’ı hayata geçiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.  

Facebook tarafından verilen ticaret eğitimi, 12 hafta sürecek

Facebook Ticaret Eğitimi

Aktarılan detaylara göre; Facebook tarafından ‘Accelerator’ programı kapsamında verilen ticaret eğitimi, işletmelerin internetten satış yaparak başarılı olmalarına yardımcı olacak araçlar geliştiren ve çevrimiçi ve mağazadan yapılan alışveriş deneyimleri arasındaki farkı azaltmaya yönelik çözümler üreten girişimlere ve şirketlere destek olmayı hedefleyecek. Tamamen sanal ortamda yapılacak olan 12 haftalık programa katılmak üzere; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgeden 30 adet girişim seçilecek. Facebook’un küresel “accelerator” ağına erişimin yanı sıra katılımcılar, iş birliği yapmaları ve deneyimlerini paylaşmaları yönünde de desteklenecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook Alternatifi 10 Sosyal Medya Sitesi

Disney Facebook’a Reklam Vermeyi Durdurduğunu Açıkladı

Facebook Messenger, Mobil Sürüm Bünyesine Ekran Paylaşma Özelliği Ekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz