YouTube, COVID-19 Döneminde Yükselen Trendler Hakkında Verileri Yayınladı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

YouTube, COVID-19 döneminde dünya çapında ilgi duyulan aramaları ve davranışları gösteren verileri yayınladı. Veriler, pandemi sürecinde neredeyse tüm dünyada benzer trendlerin yükselişe geçtiğini ortaya koyarken evde yapılan egzersiz videoları ve restoran yemekleri pişirme üzerine hazırlanan içeriklerde de artış yaşandığına işaret etti. 

YouTube, COVID-19 döneminde artan arama eğilimlerine yönelik verileri yayınladı. Açıklanan veriler, pandemi sürecinde neredeyse tüm dünyada benzer trendlerin yükselişe geçtiğini ortaya koydu. Aktarılan detaylara göre; salgın döneminde benzer ihtiyaçların gündeme gelmesiyle beraber, farklı ülkelerden milyonlarca insan aynı konulara ilgi duymaya başladı. COVID-19 döneminde, evde egzersiz yapma videoları ve restoran yemekleri pişirme üzerine hazırlanan içeriklerde artış yaşandı.

YouTube Covid 19 Verileri

Benzer şekilde; ‘Müze Turları’ ve ‘Yüz Maskeleri’ ile ilgili içeriklere yönelik ilgi de önemli oranda yükseldi.

YouTube Pandemi Verileri

Diğer yandan, paylaşılan kısa videolar üzerinden viral hale gelen ‘Dalgona Kahvesi’ ve ‘Mayalı Ekmekler’ ile ilgili içerikler de YouTube’un yükselen trendleri arasında yerini aldı.

YouTube Covid 19 İstatistikleri

‘Saçlarımı nasıl kesebilirim?’ videoları, kuaförlerin kapanması sonrası kullanıcıların imdadına koştu

Youtube istatistikleri

Salgın döneminde Türkiye’de açıklanan veriler, bahçeli evlere olan ilginin arttığını göstermişti. YouTube COVID-19 verileri de benzer bir eğilimi ortaya koydu. Sosyal medya devinin istatistiklerine göre; pandemi sürecinde, bahçecilik ile ilgili içeriklere yönelik aramalar artış gösterdi. Öte yandan; kuaförler, pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyordu. Bu doğrultuda; kuaförlerin kapatılmasıyla birlikte, ‘Saçlarımı nasıl kesebilirim?’ ve ‘Saç nasıl kesilir?’ videolarına yönelik talebin de  ciddi oranda arttığı görüldü.

YouTube’un yayınladığı COVID-19 verilerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp’ta “Süresi Dolan Mesajlar” Otomatik Olarak Silinecek

YouTube’a Alternatif En İyi 10 Platform

Pandemide Ortalama İnternet Kullanımı 10 Saati Aştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz