Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalWhatsApp'ta "Süresi Dolan Mesajlar" Otomatik Olarak Silinecek

WhatsApp’ta “Süresi Dolan Mesajlar” Otomatik Olarak Silinecek

Anlık mesajlaşma servisi WhatsApp ’a “Süresi Dolan Mesajlar” isimli yeni bir özellik geliyor. Şu an Android ekosistemi için test edildiği ortaya çıkan özellik sayesinde kullanıcıların belirlediği mesajlar 1 hafta sonra silinecek.

Aktif kullanıcı sayısı 2 milyarı aşan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kullanıcıların uzun zamandır beklediği yeni bir özellik ekleniyor. Gündeme sık sık gelen gizlilik ve güvenlik meselelerinde adını duymaya alıştığımız WhatsApp, kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yıllardır hayatımızın içerisinde var olan mesajlaşma servisi, hem gizlilik ve güvenlik hem de rakiplerinin güçlenmesiyle beraber platforma yenilikler ekleyerek kullanıcı deneyimini geliştirmeye çalışıyor. 

WhatsApp Süresi Dolan Mesajlar

WhatsApp’ın şimdi ise yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıktı. WABetaInfo’nun aktardığı detaylara göre, yeni özellik sayesinde süresi dolan mesajlar kendiliğinden silinecek. 

Android ekosisteminde test edilmeye başlandığı belirtilen yeni özellik aslında WhatsApp’ın en büyük rakipleri Signal ve Telegram’da halihazırda bulunuyor. Kullanıcıların seçimlerine göre söz konusu mesajlar birkaç saniye ile 1 hafta içerisinde otomatik olarak siliniyor. WhatsApp da rakiplerinde bulunan bir özelliği kendi kullanıcıları için getirecek gibi görünüyor. 

Hem gizlilik, güvenlik hem de kullanıcı deneyimini artırmak için önemli bir özellik olarak adlandırılan Süresi Dolan Mesajlar’ın, WhatsApp kullanıcılarını sevindireceği düşünülüyor. 

Telegram’da ve Signal’de kullanıcıya süre ayarlama imkanı da sunan özelliğin WhatsApp kullanıcıları için tam olarak bu şekilde uygulanmayacağı edinilen bilgiler arasında. Popüler mesajlaşma servisinin bu noktada kullanıcıya zaman esnekliğini sağlamayacağı ve söz konusu özelliğin 1 hafta ile standartlaştırılan bir süre için geçerli olacağı bilgisi paylaşıldı. 

WhatsApp’a gelmesi beklenen özellikte, sabit olarak bir haftalık sürenin ardından söz konusu mesajların otomatik olarak silinmesi bekleniyor. WABetaInfo’dan elde edilen bilgilere göre, özelliğin tüm sohbetler için kullanılabilecek. Yani kullanıcılar WhatsApp ‘ta istedikleri tüm sohbetlerde Süresi Dolan Mesajlar özelliğini kullanabilecek. Gruplar için ise bu durum biraz daha değişiyor. Süresi Dolan Mesajlar özelliği, WhatsApp gruplarında sadece grup yöneticileri için kullanılabilir olacak. 

Şu an için Android ekosisteminde test edildiği bilinen Süresi Dolan Mesajlar özelliğinin tam anlamıyla tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak WhatsApp’ın test aşamasından sonra yeni özelliği tüm kullanıcıları için yayınlayacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Aynı Hesabı Farklı Cihazda Kullanma Özelliği Getiriyor 

WhatsApp ile Dijital Ödeme ve Para Gönderme İşlemi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR