Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

GamesUp ile mobil oyun ve e-spor girişimleri desteklenecek

YTÜ Yıldız Teknopark, mobil oyun ve e-spor dikeyindeki girişimleri desteklemek üzere GamesUp isimli kuluçka merkezi kurdu. 18 ay boyunca devam edecek projeyle ile fikir aşamasındaki girişimlerin pazara sunulması ve ürün aşamasındaki girişimlerin global pazarlara taşınması hedefleniyor. Oyun ve E-spor alanına yönelik İstanbul’da en büyük kuluçka merkezi olacak GamesUp projesi mevcut ekosistemin büyümesine de katkı sunacak. GamesUp’ın İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ile Futbol İstanbul E-spor Kulübü Derneği ortaklığında hayata geçirildiğini not edelim.

YTÜ Rektörü Yılmaz: Merkezimiz, oyun ve e-spor dünyasına katkı sağlayacak

 Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) Davutpaşa yerleşkesinde düzenlenen basın toplantısında GamesUP projesini değerlendiren YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz,  şu açıklamayı yaptı: “İstanbul bölgesinin en büyüğü olan kuluçka merkezimiz, oyun ve e-spor dünyasına önemli katkılar sağlayacak. Katma değeri yüksek, yenilikçi, ileri teknoloji ürün ve hizmetleri üretme potansiyeli olan girişimcileri teşvik ederek, üniversitemizin bilimsel bilgi birikimini inovatif girişimlere aktaracak ve yeni değerler üretilmesini sağlayacağız.”

(Soldan): Orhan Tanışman (YTÜ Teknopark Genel Müdürü), Prof. Dr. Tamer Yılmaz (Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü)

 YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Tanışman: Girişimcilerin ürünlerini dünyaya sunmalarını sağlayacağız

 Yerli markaların doğmasına öncülük edecek ilham verici bir ekosistem kurarak ulusal rekabet gücüne katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman ise şunları söyledi: “Hayata geçirdiğimiz GamesUP Projesi ile de bu kapsamı oyun ve e-spor dünyasını da içine alacak şekilde genişletiyoruz. Pandemi süreci birçok sektörü olumsuz yönde etkilerken oyuncu sayısını ve oyuna harcanan para miktarını, dolayısıyla oyun sektörünün büyüme hızını artırdı. Bu noktada değişim trendini yakalayabilen, yaratıcı genç girişimcilerin varlığı ile hızla büyüyen sektörlerin en başında oyun ekosistemi geliyor. İlhamı deneyime dönüştüren multi disipliner yapılara ev sahipliği yapan teknoparklar da bu ekosistemin merkezinde yer alıyor.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz