Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın yeni nesil işlemcisi A14 Bionic’in test sonuçlarına ulaşıldı. Geekbench ’te görülen Apple A14 Bionic işlemcinin puanı, Snapdragon ve Exynos işlemcileri geçti.

Apple’ın henüz daha kullanılmaya başlanmayan ancak içerdiği mimari ve teknolojiyle gündemde kendine yer bulan yeni nesil işlemcisinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı. Elde edilen verilere göre, A14 Bionic hem Exynos 1000 hem de Snapdragon 875 ‘i geçmeyi başardı. 

Mobil işlemci sektöründe, ismini gücüyle andığımızı Qualcomm’un yeni nesil işlemcisiyle Samsung’un son amiral gemisi işlemcisi Exynos’un Apple’ın yeni işlemcisi ile aralarındaki farklar belli oldu. Buna göre şirketin yeni akıllı telefon modellerinde kullanacağı A14 Bionic kullanıcılarını oldukça memnun edeceğe benziyor. 

Apple A14 Bionic, Geekbench skoru

Geekbench testlerinde elde edilen verilere göre, A14 Bionic, Geekbench 5’te tek çekirdekte 1.583 puan aldı. Apple’ın yeni nesil işlemcisinin çoklu çekirdek testlerinde ise 4.198 puan aldığı belli oldu. A14 Bionic işlemcisinin temel frekans aralığı ise 2.99 Hz’de tutuldu. 

Samsung’un amiral gemisi işlemcisi Exynos 1000 ise Geekbench testinde tek çekirdekte 1.302 puan, çoklu çekirdekte ise 4.250 puan alabilmişti. Ancak Exynos 1000, A14 Bionic’i çoklu çekirdek testinde geride bırakmayı başarmışa benziyor. 

Mobil teknoloji sektöründe oldukça güçlü olan Qualcomm’un son amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 875 ise hem tekli hem de çoklu çekirdek testinde A14’ün gerisinde kaldığı ortaya çıktı. Qualcomm Snapdragon 875, Geekbench testinde tekli çekirdekte 1.159, çoklu çekirdek testinde ise 4.090 puan alarak Apple’ın yeni nesil işlemcisinin gerisinde kaldı. 

Geekbench test sonuçlarına bakıldığında A14 Bionic’in hem Exynos hem de Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini geride bıraktığı açıkça görülüyor. Ancak bu noktada test sonuçlarının yüzde yüz gerçek işlemci performansını yansıtmadığını hatırlatmakta fayda var. İşlemcilerin gerçek dünyadaki performansları tamamen Geekbench skorlarına bağlı olmuyor. Ancak Apple’ın yeni nesil işlemcisi A14 Bionic’in şimdiden oldukça başarılı olduğu resmi olarak da kanıtlanmış oldu diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

En Güçlü İşlemciye Sahip iPad: Apple iPad Air 4 Tanıtıldı (Video) 

Dell Tiger Lake İşlemcili XPS 13 2020 Dizüstü Bilgisayar Serisini Duyurdu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz