Microsoft’un yeni nesil oyunkonsolu  Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye ’de de ön siparişe açıldı. ABD merkezli teknoloji üreticisinin yeni nesil oyunkonsollarına sahip olmak isteyenler Türkiye’de MediaMarkt üzerinden ön sipariş verebilir. 10 Kasım’dan itibaren MediaMarkt mağazalarından ve mediamarkt.com.tr üzerinden resmi olarak satışa çıkacak olan yeni nesil oyunkonsollarının ön siparişi ise mediamarkt.com.tr üzerinden verilebiliyor.

MediaMarkt, en popüler oyun konsollarından Xbox’un son modellerini Türkiye’de mediamarkt.com.tr’de ön siparişe açtı. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft’un oyun platformu Xbox’un Series X ve Series S modelleri, MediaMarkt mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de satılacak. Her iki Xbox da 10 Kasım 2020 tarihi itibariyle MediaMarkt stoklarına girecekken ön siparişte bulunan teknolojiseverlerin yeni Xbox’ları, 10 Kasım tarihinde adreslerine teslim edilecek.

Microsoft Xbox X özellikleri

Xbox Series X, 8 çekirdekli AMD Zen 2 işleciyle birlikte gelecek. İçinde bulunan 8 çekirdeğin her biri 3.8 GHz frekansına sahip. Bunun yanı sıra 7 nm teknolojisi ile üretilen ve 12 TFlops güce sahip olan AMD RDNA 2 ekran kartından güç alacak. 16 GB GDDR6 belleklere sahip olduğunu da belirtelim. Tüm bunların dışında 1 TB NVME SSD ile önceki konsollarda bulunan bekleme problemlerinin önüne geçecek.

Konsolun içinde bulunan 16 GB’lık bellek farklı şekillerde kullanılacak. 3.5 GB’lık kısım standart bellek için, 2.5 GB’lık alan işletim sistemi için, geri kalan 10 GB ise ihtiyaç durumunda konsol tarafından kullanılacak. Xbox Series X’te USB 3.2 HDD desteği ve 4K Blu-Ray sürücü bulunacak. Ayrıca 4K 60 ve 120 FPS görüntü performansı sunacağı da belirtildi.

Microsoft Xbox S özellikleri

Yeni nesil oyun performansını şimdiye kadarki en küçük Xbox’ta bulunduran Series S, 3,6 GHz Hızında 8X Çekirdek (SMT ile 3,4 GHz) işlemciye sahipken 2,4 GB/sn (Ham), 4,8 GB/sn işlemci hızı sunuyor. 1440p (2.5K) çözünürlükte 120 kareye kadar oyun deneyimi sunmayı hedefleyen cihaz, Xbox Series X’ten %60 oranında daha az yer kaplayacak.

Uygun fiyatına rağmen güncel oyunlarda pürüzsüz bir deneyim sunacağını aktaran Microsoft, ultra az gecikme ile FPS oyunlarında öne geçecek. 4K video oynatma ve 4K oyun genişletme seçenekleri ile kullanıcıların daha kaliteli bir görüntü tüketmesini hedefleyen konsolda RAYTRACING teknoloji kullanılıyor. Güncel teknolojileri NVME 512GB SSD ile birlikte kullanacak oyun konsolu hızlı oyun açılımı ve harita yüklemeleri ile dikkat çekecek.

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatı

10 Kasım tarihinden itibaren MediaMarkt mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de stoklarda bulunacak. Xbox Series X 9.299 TL’den, Series S ise 5.399 TL’den ön siparişe sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:

Harry Potter Oyunu, PS5 ve Xbox Series X Platformlarına Özel Olarak 2021’de Gelebilir

Xbox Series X ‘in Açılış Sesi Microsoft Tarafından Paylaşıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz