Adidas, RPT-02 Sol isimli güneş enerjisinden beslenen ve 80 saatlik pil ömrüne sahip kulaklığını tanıttı!

Kulaklıklar hepimizin hayatında önemli yer kaplıyor. Başta müzik severler olmak üzere, telefon görüşmesi yapan herkes, kulaklık kullanmayı tercih ediyor. Özellikle de kablo karışıklığını ortadan kaldırması ve rahatlıkla kullanılabilmesi sebebiyle kablosuz kulaklıklar çok tercih ediliyor.

Kablosuz oluşu dolayısıyla büyük kullanım kolaylığı sağlayan bu kulaklıklar, ne yazık ki şarj konusunda kullanıcıları zora sokabiliyor. Gelişmiş batarya özellikleri sağlayan kulaklıkların pil ömrü 20 saat ve üzerine çıkabilse de bir noktada kulaklığı şarj etmek gerekiyor. Adidas, yeni tanıttığı RPT-02 Sol adlı kulaklığı ile şarj sorununa kesin çözüm getiriyor.

Adidas RPT-02 Sol Özellikleri

Adidas’ın bataryasını güneş enerjisiyle dolduran yeni kablosuz kulaklığını RPT-02 Sol’un kafa bandında güneş panelleri görevi gören esnek “güneş hücresi teknolojisi” bulunuyor. Bu sayede kulaklık yaklaşık 80 saate kadar pil ömrü sunuyor. Adidas bu kulaklığı, Güneş enerjisi teknolojileri geliştiren İsveçli Exeger ile birlikte üretiyor. Kafa bandı kısmında bulunan Powerfoyle adlı güneş hücresi sayesinde, RPT-02 Sol kendi kendini şarj edebiliyor.

20Hz – 20kHz frekans aralığında çalışan yeni Adidas kulaklığı, Bluetooth 5.2 üzerinden 10 metre mesafeye kadar bağlanabiliyor. Kulaklık üzerinde beş yönlü bir kontrol düğmesi yer alıyor ve düğme yardımıyla temel müzik kontrolleri gerçekleştirilebiliyor. Tüm özellikler için Adidas mobil uygulaması da mevcut.

Suya karşı korumalı olan RPT-02 Sol’un IPX4 sertifikası bulunuyor. Kulaklığın güneş enerjisiyle şarj edilemediği durumlarda USB-C kablolu şarj desteğinin kullanılabileceği ifade ediliyor. Kablolu tam şarjdan sonra kulaklık 2 saat kesintisiz kullanılabiliyor.

Adidas RPT-02 Sol’un Fiyatı Ne?

Avrupa’da satışa çıkan Adidas RPT-02 Sol’un 229 dolardan satılıyor. Kulaklığın şimdilik yalnızca ön siparişe açıldığı ve 24 Ağustos tarihinde ilk kargoların yola çıkacağı belirtiliyor. Ardından RPT-02 Sol’un mağazalarda da yerini alacağı tahmin ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz