Dünyaca ünlü yayın platformu Netflix, “Disenchantment” isimli popüler animasyonla yakaladığı başarının ardından animasyon-severleri heyecanlandıracak yeni bir anlaşmaya daha imza attı. Amerika merkezli şirket, “Big Mouth” isimli ünlü animasyonun da yapımcılığını yapan animasyon stüdyosu “Titmouse” ile çok-yıllı bir anlaşma imzaladı.  

Dijital yayın platformu Netflix, animasyon dünyasındaki iddiasını artırdığını ispatlayacak yeni bir hamle daha yaptı. Şirket, dünyaca ünlü animasyon dizisi ‘Big Mouth’un da yapımcısı olan animasyon stüdyosu “Titmouse” ile çokyıllı bir anlaşmaya imza attı. Animasyon tutkunlarını heyecanladıran anlaşmaya göre, stüdyo Netflix’e yetişkinler için birçok animasyon üretecek ve stüdyoda üretilen benzer içeriklerin yayın hakları Netflix’e verilecek. Taraflarhenüz izleyiciyle buluşacak içeriklerle ilgili ise herhangi bir ipucu paylaşmadı. 

Netflix, halihazırda Disenchantment” ve “Rick and Morty” gibi pek çok animasyon dizisini yayınlıyor olsa da “Big Mouth” bu içerikler arasında izleyicilerden en çok beğeni toplayan animasyonlardan biriydi. Şirket, diziye gelen beğenilerin ardından “Big Mouth” için devamı olacak nitelikte uyarlama bir içerik de yayınlamıştı. Bu yüzden Netflix’in 2000 yılında kurulan Los Angeles merkezli animasyon stüdyosu “Titmouse” ile daha uzun vadeli anlaşmalar yapacak olması, beklenen bir adımdı. 

Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin ve Jennifer Flackett’ın yaratıcısı olduğu “Big Mouth”, 2017 yılında yayın hayatına başladı. Şu ana kadar Netflix üzerinden yayınlanmış 3 sezonu bulunan dizi, New York’un kenar kentlerinde yetişen gençlerin hayatları ile ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönlerini konu alıyor.

Netflix, anime rüzgarı estirecek