LG şimdiye kadarki en küçük OLED ekran üzerinde çalışıyor! İşte Detaylar!

Koo ailesi tarafından yönetilen bir aile şirketi olarak karşımıza çıkan LG Group, elektronik, cep telefonu ve petrokimyanın da dahil olduğu birçok alanda faaliyet gösteriyor. Her geçen gün ilerleyen teknolojisi sayesinde piyasadaki en iyi OLED ekran üreticilerinden bir tanesi olmayı başaran LG Elecktronics, diğer televizyon ve monitör üreticileri için de paneller üretiyor.

Şimdiye kadar ürettiği en küçük OLED TV’si 42 inç, en küçük OLED monitörü ise 27 inç boyutunda olan LG Electronics, şimdilerde 20 inç boyutunda bir OLED ekran üretmek için çalışıyor. Çalışmalar başarıyla tamamlanırsa şirket, şimdiye kadar üretilen en küçük OLED panelli ekranı üretmiş olacak.

LG’den 20 inçlik OLED Ekran Geliyor

Birçok marka için de paneller üreten ve sektörde öncü konuma gelen LG, OLED ekranları yakın zamanda daha farklı boyutlarla sunmayı planlıyor. LG Display Başkan Yardımcısı Kang Won-Seok, şirketin 20 inçlik bir OLED paneli piyasaya süreceğini söylüyor. Won-Seok, bu yeni panellerin ne tür bir cihaz için kullanılacağını tam olarak açıklamasa da yeni panellerin, pandeminin neden olduğu artan kişisel ekran talebini karşılamaya yardımcı olmak için tasarlandığını belirtiyor.

Pandemi sürecinin beraberinde getirdiği yasaklar ve korunma içgüdüsü sebebiyle, birçok insan evde vakit geçirmeyi tercih ediyor ve Evde geçirilen sürenin artması ile birlikte ofis ve ev içi eğlence için monitörlere ve televizyonlara her zamankinden daha fazla talep bulunuyor. LG de bu taleplere en iyi cevabı verebilmek için çalışıyor.

LG’nin 20 inçlik OLED ekranları kendi ürettiği cihazlarda kullanmak için mi yoksa başka firmalara satmak için mi ürettiği henüz kesin olarak bilinmiyor. Bu yıl içerisinde 20 inç boyutunda OLED ekranlarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz