AirPods-Pro-kutu-acilisi-ve-ilk-izlenimler
Okuma Süresi
1 dakika

Apple, AirPods ailesinin en yeni üyesi AirPods Pro ’yu sizler için kutusundan çıkardık. İşte AirPods Pro hakkında ilk izlenimlerimiz…

Apple’ın yeni kablosuz, kulak içi kulaklığı AirPods Pro ‘yu kutusundan çıkardık ve ilk izlenimlerimizi derledik. Apple tarafından piyasaya sürülen ürünün teknik özellikleri ve işlevselliğine değindik.

Aktif Gürültü Engelleme özelliğine sahip olan Apple AirPods Pro, aynı zamanda çevrenizi duyabilmeniz için Şeffaf Mod’a da sahip. AirPods Pro da tıpkı AirPods gibi iPhone veya Apple Watch’a hızlı ve kolay bir şekilde bağlanabiliyor. Ürünün öne çıkan diğer özellikleri arasında Adaptif EQ özelliğine sahip ses performansı, suya ve tere dayanıklı tasarım, Otomatik açılma, otomatik bağlanma, hızlı şarj, Qi sertifikalı bir şarj aygıtıyla kablosuz olarak veya Lightning konnektörüyle şarj edilmesi sayılabilir.

Gerçekten kablosuz özelliğe sahip kulaklıklar, orijinal AirPods’a benzese de gerçek derinlikli ses kalitesi için ufak bir tasarım değişikliğiyle geliyor. Buna ek olarak, yeni ürün ayrıca Apple ’ın kablosuz kulaklıkları için bugüne kadar talep edilen özelliklerden biri olan aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip.

AirPods Pro Teknik Özellikler 

AirPods Pro Teknik Özellikler 

Kulaklık, Apple’ın 10 ses çekirdeğine sahip H1 yongasıyla donatıldı. Ayrıca, gerçek zamanlı gürültü iptaline sahip olmayı, çeşitli dinleme deneyimleri için yüksek kaliteli ses elde etmeyi ve “Hey Siri” yi desteklemeyi de mümkün kılıyor.

Silikon kulakiçi ucun yanında suya ve tere karşı dayanıklı olan kulaklık çift mikrofonlu bir sisteme sahip. Bu sayede de kulaklık, ses sinyallerini saniyede 200 defa uygun şekilde düzenleyebiliyor.

Kulaklık, 5 saate kadar kullanım süresi sunacak. Bu süre Aktif Gürültü Engelleme aktif olursa 4,5 saate, konuşma durumunda ise 3,5 saate kadar düşüyor. Kablosuz şarjlı kılıf ise 24 saatten fazla dinleme ve 18 saatten fazla konuşma süresi sağlıyor.

Yeni Şeffaflık modu ise dışarıdan gelen sesleri kullanıcılar ne kadar duymak istiyorsa o kadar duyabilecek. Güç sensörü de şarkıları çalmayı, durdurmayı ve geçmeyi mümkün kılacak. Ayrıca bu sistemle aramalar cevaplanabilecek.

AirPods Pro ile Siri’yi sesle aktifleştirebilir, ses paylaşabilir, gelen mesajları sesli olarak dinleyebilirsiniz. ABD’de 249 dolara satılan kulaklık, ülkemizde ise 1899 TL’ye satışta.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız..