Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro, Türkiye’de satışa sunuldu. Peki yeni AirPods Pro’nun Türkiye fiyatı ne kadar?

Gerçekten kablosuz özelliğe sahip kulaklıklar, orijinal Airpods’a benzese de gerçek derinlikli ses kalitesi için ufak bir tasarım değişikliğiyle geliyor. Buna ek olarak, yeni AirPods Pro ayrıca Apple’ın kablosuz kulaklıkları için bugüne kadar talep edilen özelliklerden biri olan aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip.

AirPods Pro, Apple’ın 10 ses çekirdeğine sahip H1 yongasıyla donatıldı. Ayrıca, gerçek zamanlı gürültü iptaline sahip olmayı, çeşitli dinleme deneyimleri için yüksek kaliteli ses elde etmeyi ve “Hey Siri” yi desteklemeyi de mümkün kılıyor.

Silikon kulakiçi ucun yanında suya ve tere karşı dayanıklı olan kulaklık çift mikrofonlu bir sisteme sahip. Bu sayede de kulaklık, ses sinyallerini saniyede 200 defa uygun şekilde düzenleyebiliyor.

AirPods Pro, 5 saate kadar kullanım süresi sunacak. Bu süre Aktif Gürültü Engelleme aktif olursa 4,5 saate, konuşma durumunda ise 3,5 saate kadar düşüyor. Kablosuz şarjlı kılıf ise 24 saatten fazla dinleme ve 18 saatten fazla konuşma süresi sağlıyor.

Yeni Şeffaflık modu ise dışarıdan gelen sesleri kullanıcılar ne kadar duymak istiyorsa o kadar duyabilecek. Güç sensörü de şarkıları çalmayı, durdurmayı ve geçmeyi mümkün kılacak. Ayrıca bu sistemle aramalar cevaplanabilecek.

AirPods Pro ile Siri’yi sesle aktifleştirebilir, ses paylaşabilir, gelen mesajları sesli olarak dinleyebilirsiniz. ABD’de 249 dolara satılan kulaklık, ülkemizde ise 1899 TL’ye satışta.